ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 6.11.2010. PMM. Polski Mistrzowski Manewr. Koncert hiphopowy. Kontrasty

24/10/2010 1 przez kierunek Szczecin

Koncert: PMM
Miejsce: Studenckie Centrum Kultury Kontrasty
Czas: 6 listopada 2010 (sobota), start godz. 19:00
Bilety: 20zł (przedsprzedaż), 25zł (w dniu imprezy)

Koncert w Kontrastach 6 listopada 2010 to pierwszy po dwóch latach klubowy koncert PMM a zarazem klubowa premiera płyty Rap, stresy, hulana, interesy, szczecińskiej ekipy PMM.
Koncert zagrają wraz z gościnnymi udziałami Kajmana i Ero-Głowa i Wężu oraz Projekt Nasłuch, Rdi i Orzeu.
Afterparty poprowadzą DJ’e Twister, Woda i Matek.

zobacz szczegóły i materiał video

PMM to szczecińska ekipa, w skład której wchodzą raperzy Głowa i Wężu oraz producent S.Z.W. Zespół zadebiutował w grudniu 2008, wydając krążek „Polski Mistrzowski Manewr”. Na płycie pojawiła się mocna reprezentacja czołowych polskich raperów i producentów min.: Ero (JWP, BC), OSTR, Kajman, Grammatik, TenTypMes, DJ Story, Pih, Zeus, Sobota. Ważną postacią zaprzyjaźnioną z zespołem jest DJ Twister, który odpowiada za wszystkie skrecze i cuty na produkcjach PMM. Styl PMM to dobre flow, dosadne i bezkompromisowe teksty, które idealnie współgrają z hardkorowymi i bujającymi bitami, wyprodukowanymi przez najlepszych polskich producentów.

Głowa reprezentuje szczecińską scenę rapową od 1999 roku. Przez wiele lat współtworzył szczecińską grupę Projektanci, z którą nagrał dwie płyty. W 2005 roku nakładem wytwórni T1/Teraz ukazał się debiutancki album Projektantów „Mamy to we krwi”, prawie w całości wyprodukowany przez OSTR’ego. W 2007 roku swoją premierę miała druga płyta zespołu „Bratersto krwi”, promowana teledyskiem do utworu „To słychać” z gościnnym udziałem OSTR’a. Mimo, że płyta nie ukazała się w oficjalnym obiegu, została doceniona przez środowisko rapowe i słuchaczy jako jedna z najlepszych produkcji 2007 roku. Wężu godnie reprezentuje zachodniopomorską scenę już ponad dekadę. Na przełomie 1998 i 1999 roku powstało nielegalne EP „Eklezjastyk”, gdzie można było usłyszeć pierwsze nagrania tego rapera. W 2000 roku Wężu nawiązał współpracę z CZK, którego integralną częścią był powstały kilka lat później projekt J.K.W.L. „Jesteśmy kowalami własnego losu”. Wężu udzielał się gościnnie na wielu produkcjach m.in. Mores „Słowo droższe od złota”, mixtape Soboty, drugiej płycie Projektantów „Braterstwo krwi”, czy soundtrack filmu „Klatka”. Przełom w twórczości Węża to rok 2007, kiedy wraz z Głową i producentem S.Z.W. rozpoczął prace nad albumem „Polski mistrzowski manewr”. Obecnie ekipa PMM dołączyła do warszawskiej wytwórni Prosto Label, która na początku 2010 roku wyda ich drugi album „Rap, stresy, hulana, interesy”. PMM pojawi się również w dwóch numerach na nowym Mixtapie Prosto, a na 2010 rok zespół przygotowuje również PMM Mixtape, który już jest na etapie nagrywania.

materiał video:
zanim wciśniesz play zastanów się – utwór zawiera teksty niecenzuralne