ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 18.09.2010. Musical Metro. Amfiteatr

14/09/2010 2 przez kierunek Szczecin

Wydarzenie: Musical Metro
Miejsce: Amfiteatr. Szczecin
Czas: 18 września 2010 (sobota), start godz. 20:00
Bilety: 40-60zł

METRO opowiada o grupie młodych ludzi, artystów którzy poszukują szczęścia w życiu. Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.
„METRO”. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością … Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.
Musical METRO to pierwszy polski musical, który odniósł taki sukces – 1.500 wystawień od prapremiery (30.01.1991, Teatr Dramatyczny w Warszawie). Musical wystawiony został również w USA (16.04.1992, MINISKOFF na Broadwayu)

scenariusz, choreografia i reżyseria – Janusz Józefowicz
libretto i teksty piosenek – Agata i Maryna Miklaszewskie
muzyka – Janusz Stokłosa
scenografia – Janusz Sosnowski
dźwięk – Jarosław Rogulski, Krzysztof Jaroszewski
kostiumy – Ewa Krauze i Magdalena Maciejewska
światło – Mieczysław Kozioł
efekty laserowe – Danuta Bilińska

materiał video