ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 9.01.2011. 19 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szczecin-Kontrasty

22/12/2010 0 przez kierunek Szczecin

9 stycznia 2011 zaczynamy XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W szczecińskich Kontrastach – jak na Kontrasty przystało będzie miał niezłą oprawę muzyczną zobaczyć i posłuchać będzie można m.in.:

ROZKŁAD JAZDY WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2011 W KONTRASTACH

13:00 – Moonshine
13:45 – Dustbin
14:30 – Steel Hammer
15:15 – The Big Chillz
16:00 – Dumpster Saints
16:45 – RWA
17:30 – HellAwake
18:15 – holdStill
19:00 – Cherry Daiquiri
19:45 – Dead On Time
20:30 – O.D.C.
21:15 – Materia
+ niespodzianki

Info o zespołach, które wystąpią w Kontrastach:

Moonshine

Zespół, który powstał nie tyle z pasji do grania, ile z braku sposobu na życie. W dzisiejszych czasach na rynku muzycznym ciężko stworzyć coś oryginalnego, lecz dzięki różnym gustom muzycznym każdego członka zespołu udało nam się stworzyć materiał niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju…

Dustbin

Młody zespół (powstały w styczniu 2009) Pod koniec lipca 2009 zespół ostatecznie nazwał się DUSTBIN (ang. śmietnik). Pierwszy koncert zagrali w październiku w bibliotece gimnazjum nr 1 w Policach, były to 2 piosenki. Zespół gra przeważnie grunge, w stylistyce Mudhoney, Nirvana, The Melvins, mieszając w to momentami szczyptę rock’a.
Skład: Rafał Gnap-wokal/gitara, Krystian Wijas-bas, Max Wasiun-perkusja.

Steel Hammer

Skład zespołu: Marcin Skrzyński (śpiew), Andrzej Osiecki (gitara), Mateusz Rynkiewicz (gitara), Patryk Kormański (bas), Marcin Pyra (perkusja)

The Big Chillz

Idea powstania zespołu zrodziła się w roku 2009 i był to pomysł dwóch dobrych znajomych Bartka i Michała, których łączyła jedna wielka pasja jaką jest muzyka. Realizując postawiony sobie cel zaczęły się poszukiwania pozostałych członków. Na efekty nie trzeba było długo czekać do zespołu dołącza Łukasz tworząc trzon formacji. W grudniu 2009 roku odbywa się pierwsza oficjalna próba. W lutym do zespołu dołączają Marek oraz Paweł. Poza muzyką zespół to grupa dobrych znajomych. Wśród inspiracji muzycznych zespołu znajduje się mieszanka różnych gustów. Coma, System Of a Down, Iron Maiden, RHCP, Ballady zespołu Metallica czy Republika. Zespół zamierza podbijać szczecińską scenę grając tak aby ludzie dobrze się bawili i zapamiętali ich po występie. Poza tym zespół dąży do tego, by w jakiś sposób być charakterystycznymi pośród wielu szczecińskich i polskich kapel. Starają się połączyć style, które rzadko są łączone. Muzyka jest odskocznią od życia codziennego, do której zespół podchodzi – jak sama nazwa wskazuje – na wielkim luzie.

Dumpster Saints

W skrócie Dumpster Saints to rock’n’rollowy wulkan energii, który po raz kolejny wystrzeli siarką i ogniem. Trio zasłuchane w takich kapelach jak The Bones, Motorhead czy Misfits, z każdym koncertem coraz lepiej przyjmowane przez publiczność. W secie własne killery pełne gitarowego jazgotu, jak i odlotowe covery swoich ulubieńców, a w składzie członkowie innych szczecińskich kapel (m. in. Dead Pony, The Freaks).

HellAwake

Powstały w 2007 roku w Policach. Muzykę zespołu można określić jako klasyczny heavy metal z domieszką thrashu. Do sukcesów grupy należy zaliczyć nagranie płyty demo, z której utwory emitowane są w stacji radiowej RMF Muzzo oraz pierwsza nagroda w przeglądzie kapel rockowych w Policach. Zespół ma za sobą szereg koncertów w regionie zachodniopomorskim.

holdStill

Historia holdStill zaczęła się na początku 2009 roku, kiedy to Andrzej „Deko” Junkiert postanowił powołać do życia coś zupełnie swojego. Wcześniej przez wiele lat (od 2000 r.) Andrzej zajmował się zarówno próbami okiełznania instrumentów perkusyjnych i gitarowych, lecz przede wszystkim zajmował się wokalistyką w różnych jej aspektach. Jego głos był zarówno krzykiem, growlem, jak i czystym śpiewem w wielu kapelach, style kapel w których śpiewał to szereg barw, począwszy od metalcoru, poprzez hardcore, po alternatywne melodyjne rockowe korzenie. Dzięki otwartemu umysłowi na każdy rodzaj muzyki, przez te wszystkie lata Deko szukał tego co naprawdę będzie wstanie określić jego charakter osobisty w muzyce, gdyż zawsze starał się być w niej prawdziwy w 100%. Po wielu latach zmagań stwierdził, że nic tak naprawdę lirycznie, muzycznie i duchowo nie da mu takiej wolności jak solowy projekt. Kiedy w końcu zebrał siły i doświadczenia muzyczne, i stwierdził, że albo teraz albo nigdy już nie uda mu się zrobić tego o czym zawsze marzył, narodził się „holdStill”.

Cherry Daiquiri

Zespół preferują muzykę rockową z elementami muzyki burleskowej i jazzu, przenosząc słuchacza w inną rzeczywistość. Inspiracją jest francuski kabaret z początków XX w., który dodaje uroku dekadenckiej nucie zawartej w kompozycjach. Kabaretowość przejawia się zarówno w muzyce jak i tekstach utrzymanych w groteskowo-ironicznej konwencji.

RWA

Bardzo młody zespół (powstał we wrześniu 2010) spadkobierca Altera. Z niego pochodzą Michał „Zapek” Zapała i Kamil „Koza” Meler. Gdy z Altera odszedł perkusista Patryk „Lopez” Sitasz, Zapek i Koza postanowili zaprosić do współpracy Adriana Fołtę, z którym grali już wcześniej, m.in. w projekcie FG10. Projekt ten nagrał utwór „Biały Orle” upamiętniający Katastrofę Smoleńską. Adrian jednorazowo zastąpił też Lopeza podczas Rock Zawodów 2010 w Myśliborzu, gdzie w tym składzie zespół zajął drugie miejsce. Mimo pozostawienia części repertuaru po Alterze, zespół zmienił charakter gry na nieco mocniejszy i bardziej skomplikowany. Mimo iż nazwa obecna ma swoją genezę w urazie kręgosłupa wokalistogitarzysty, staramy się ją czytać jako skrót, wszak jedną sylabą to nawet psa trudno zawołać. Niedługo po powstaniu zespołu, bo w październiku 2010, RWA zdobyła pierwsze miejsce na Myśliborskim SMAKu.

Dead On Time
Zespół powstały pod koniec grudnia 2009 z inicjatywy Tomka Martyniaka (gitara, wokal). Do zespołu szybko dołączył Fryta (główny wokal), Darek (gitara), Licz (bas) i Łysy (gary). Ich muzyka to alternatywny post hardcore – granie nowoczesne, ciężkie i melodyjne. W przesłaniu jest bardzo wiele emocji i dynamicznej energii. Kompozycje zaaranżowane są bardzo żywo i zaskakują słuchacza na każdym kroku, dzięki czemu zespół posiada ogromny potencjał na przyszły sukces w Polsce i za granicą.

O.D.C.

Znany szczeciński band

Materia

Zespół powstał w 2007 roku. Od samego początku trwa w niezmienionym składzie. Muzykę jaką wykonuje kapela można przypisać do gatunków takich jak: death new metal, progressive metal oraz hardcore. Wśród osiągnięć zespołu znaleźć można m.in.:
I Miejsce na ogólnopolskim przeglądzie muzycznym Karuzela 2009 w Warszawie
I Nagroda Grand Prix na VII Przeglądzie Form Muzycznych 2009 we Wrocławiu
I Miejsce w kategorii Metal na VII Przeglądzie Form Muzycznych 2009 we Wrocławiu
III Miejsce na przeglądzie kapel rockowych „KONFRONTACJE 2009” Kętrzyn
I Miejsce na przeglądzie zespołów rockowych podczas festiwalu „ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2009”

materiały video:
Steel Hammer

Dumpster Saints

Dead on Time