ARCHIWUM. Goleniów. Koncerty. 06.08.2016. Czesław Śpiewa – Solo Act @ Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

ARCHIWUM. Goleniów. Koncerty. 06.08.2016. Czesław Śpiewa – Solo Act @ Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

03/08/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Solowe występy Czesława Mozila to m.in. pokaz mistrzowskiej gry na fortepianie i akordeonie…

06.08.2016 koncert Czesław Śpiewa solo act, GoleniówKONCERT: Czesław Śpiewa, solo act
GDZIE: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Ul. Konstytucji 3 Maja 26. 72-100 Goleniów zobacz w google street view
KIEDY: 6 sierpnia 2016 (sobota), START GODZ. 19:00
BILETY: wstęp wolny (tel. 91 418 22 60, liczba miejsc ograniczona)

Idea koncertów Czesław Śpiewa Solo Act narodziła się 13 lat temu.

Podróże po małych miejscowościach potocznie nazywanych „Polską klasy B” miały na celu spopularyzowanie muzyki polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa oraz pokazanie Czesława Mozila szerszej publiczności jako alternatywnego grajka.

Zgodnie z zamysłem artysty, muzyczna wędrówka po antypodach kraju utrzymuje balans pomiędzy telewizyjną popularnością Czesława Mozila a jego artystyczną działalnością. Projekt okazał się dużym sukcesem. Solowe występy duńskiego muzyka cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży jak i starszych miłośników muzyki.

Zabawna konferansjerka, nietuzinkowe żarty i intymny klimat małych knajpek i domów kultury stwarzają artyście unikalną możliwość szczególnego kontaktu z wielopokoleniową publicznością.

Efektem tych spotkań jest mające status Platynowej płyty DVD „W moim maluteńkim świecie”, które idealnie oddaje atmosferę niecodziennych koncertów spod znaku Czesław Śpiewa Solo Act.

Repertuar występów Solo Act zawiera największe przeboje z płyty „Debiut” i „POPa także z najnowszej płyty „Księga Emigrantów , Tom.1 ”

Solowe występy Czesława Mozila to także pokaz mistrzowskiej gry na fortepianie i akordeonie.

Absolwent Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej oraz zdeklarowany miłośnik walczyków, z lekkością improwizuje melodie swoich utworów udowadniając, że muzyka klasyczna wcale nie musi być nudna.

Wprost przeciwnie, klasyczne inspiracje łączą się tutaj z awangardową fantazją, folkowymi klimatami, punkowym wigorem i poetyckim nastrojem.

Dlatego na próżno szukać etykietek i łatwych formułek opisujących solowe koncerty Czesława Mozila. Bo jak zastrzega sam artysta – przepustką do jego malutkiego świata jest umiejętność czucia, a nie rozumienia muzyki. I to się sprawdza.

:: materiał video powiązany z koncertem

06.08.2016 koncert Czesław Śpiewa solo act, Goleniów