Kierunek Szczecin Czyta – Szkoła zabójców. Brandon Webb. Wydawnictwo Akurat, 2018

Kierunek Szczecin Czyta – Szkoła zabójców. Brandon Webb. Wydawnictwo Akurat, 2018

22/05/2018 0 przez kierunek Szczecin

recenzja książki Brandona Webba – Szkoła zabójców

Książka o powstaniu programu szkoleniowego dla snajperów wśród absolwentów którego był m.in. Chris Kyle – najskuteczniejszy snajper w dziejach historii sił zbrojnych USA.

Książka została napisana przez człowieka, który przez lata kierował prestiżowym programem oraz selekcjonował i trenował żołnierzy, którzy mieli ten przywilej aby w nim uczestniczyć.

Nie braknie ciekawych opowieści z przeprowadzanych operacji, anegdot z życia najlepszych strzelców wyborowych, czy w końcu metodach szkoleń i morderczej selekcji kandydatów.

Książka może spodobać się również osobom nie zgłębiającym tematyki wojskowej, a to dzięki wiernym, wciągającym opisom poszczególnych misji, czy wątkom osobistym strzelców.

Co ciekawe, wiele miejsca poświęcone jest samemu programowi – temu jak powstawał, i co ważniejsze jak ewoluował aby pretendować do miana najlepszego programu szkoleniowego snajperów na świecie.

Czytelnik w książce znajdzie również sporo informacji o najlepszych w USA snajperach, ich drodze do perfekcji oraz o tym z jakim przeciwnościami musieli się zmierzyć aby w rezultacie znaleźć się w tym elitarnym gronie zabójców.

Podsumowując Szkoła zabójców jest ciekawą lekturą dla każdego kto chciałby dowiedzieć się jak naprawdę wygląda służba snajpera oraz jak bardzo różni się ona od stereotypowego „filmowego” obrazu.

© recenzja autorska, fotografie dzięki ddfoto.pl