popularny spektakl „Kłamstwo” w doborowej obsadzie i świetnej reżyserii…

spektakl KŁAMSTWO w SzczecinieSpektakl: Kłamstwo
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. ul. Korsarzy 34. 70-540 Szczecin [zobacz w google street view]
Opera na Zamku
Kiedy: 28 stycznia 2018 (niedziela), godz. 19:00
Bilety: 100-120 zł
dostępne na www.monolitart.com.pl lub bilety.fm

Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie… Kłamstwa.

Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów.

Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe?
Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”!

Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody’ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst.

Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział : „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy”.

Francuski dramaturg Florian Zeller spróbował kłamstwo zweryfikować w warunkach scenicznych. Udało mu się to na tyle, że w całej Europie widzowie podczas przedstawień spadają z krzeseł z rozbawienia, za chwilę wracają na miejsca dyskretnie zerkając wokół i szukając wsparcia i zrozumienia u innych kobiet i mężczyzn.

Niech to uświadomi siłę rażenia tego tekstu. Reżyser przedstawienia, Wojciech Malajkat, zdradza: „Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem”.

Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega jednak: „Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie!

Warto, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz”.

Obsada:
J.Liszowska, P. Szwedes, S. Czarnota, A. Kalska

spektakl KŁAMSTWO w Szczecinie

Kierunek Szczecin - Dobry Kierunek!

U nas znajdziesz aktualne informacje o najlepszych imprezach, koncertach oraz wydarzeniach w Szczecinie.

Uwaga!
wszelkie informacje o imprezach pochodzą od ich organizatorów i staramy się aby zawsze były aktualne.

portal Kierunek Szczecin nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany w programie.

http://www.kierunek.szczecin.pl/wp-content/uploads/2018/01/spektakl-KŁAMSTWO-2-679x960.jpghttp://www.kierunek.szczecin.pl/wp-content/uploads/2018/01/spektakl-KŁAMSTWO-2-146x146.jpgImprezy w SzczecinieImprezyimprezy archiwumINFOrmacjespektakleWarto SprawdzićZ Archiwum KierunkuKierunek -> Szczecin POLECA,niedziela w Szczecinie,Opera na Zamku,spektakle - teatr,weekend w Szczecinie,Zamek Książat Pomorskich w Szczecinie
popularny spektakl 'Kłamstwo' w doborowej obsadzie i świetnej reżyserii... Spektakl: Kłamstwo Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. ul. Korsarzy 34. 70-540 Szczecin Opera na Zamku Kiedy: 28 stycznia 2018 (niedziela), godz. 19:00 Bilety: 100-120 zł dostępne na www.monolitart.com.pl lub bilety.fm Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie... Kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już...
➫ podsumowanie wydarzenia:
⬚ co:
spektakl: Kłamstwo
⎚ gdzie:
Zamek Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34,Szczecin,zachodniopomorskie-70-540
⇘ start:
28/01/2018
⇙ koniec:
28/01/2018
$ bilety:
PLN 120