ARCHIWUM. Stargard. Koncerty. 20.08.2016. Disco Polo Live @ Amfiteatr Miejski

ARCHIWUM. Stargard. Koncerty. 20.08.2016. Disco Polo Live @ Amfiteatr Miejski

18/08/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

uczta dla fanów Disco Polo w Stargardzie…

20.08.2016 koncert Disco Polo Live, StargardKoncert: Disco Polo Live
wystąpią: Markus P, Grupa eXelent, Mikayla orz Milano
Gdzie: Amfiteatr Miejski. Stargard [zobacz w google street view]
Kiedy: 20 sierpnia 2016 (piątek), start godz. 20:00
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu), tel. 91 578 32 31

więcej informacji o wykonawcach w rozwinięciu

Markus P

Pochodzący ze Szczecina Markus Przeradowski 15 lat temu wyjechał z Polski do USA.

Teraz coraz częściej bywa w naszym kraju, gdzie jego występy cieszą się coraz większą popularnością. Twierdzi nawet, że „w Polsce mamy Amerykę”! Artysta poważnie zastanawia się też nad powrotem do ojczyzny.

Czy na dobre zdecyduje się porzucić Stany Zjednoczone?
Markus P. od kilku lat z powodzeniem radzi sobie na scenie disco i dance w Stanach Zjednoczonych. Wokalista od kilkunastu lat na co dzień mieszka w Chicago. Wylansował takie piosenki jak m.in. „Hula Ula”, „Obudź się”, „Pozwól kochać” oraz „Za tą chwilę”.

Grupa „eXelent”

Exelent to zespół o oryginalnym stylu disco-dance. Exelent – To zespół, który przebojem wkroczył na muzyczne sceny. „Podobasz mi się mała”, „Chcę patrzeć na Ciebie” czy „Ciało Bomba” to piosenki, które zna każdy fan muzyki tanecznej.
Wokalistą tej grupy jest Damian, autor większości tekstów i muzyki piosenek zespołu, na scenie zawsze występuje w towarzystwie dwóch dynamicznych tancerzy, Filipa i Błażeja – absolwentów szkół tanecznych znanych w całej Polsce. Damian – wokalista, kompozytor, autor tekstów. Filip – Tancerz, nawigator. Błażej – Tancerz, choreograf.

„Mikayla”

Monika Szulborska to młoda wokalistka, która występuje pod pseudonimem Mikayla. Pochodzi z Białegostoku. Swoją przygodę z disco polo zaczęła w 2012 roku. Wtedy wygrała Pierwszy Ogólnopolski Konkurs Disco Polo ,,Biały Miś Radia Jard”. Kolejnym sukcesem był udział w programie ,,Disco Star”, dzięki któremu jej popularność i rozpoznawalność wzrosła.

Za swój największy hit uważa swoją pierwsza piosenkę… pod tytułem „Zrozumiałam”, kiedy podczas koncertów publiczność śpiewa z nią przynajmniej refren tego utworu.

„Milano”

Milano – polski zespół muzyczny będący przedstawicielem nurtu polskiej muzyki tanecznej (disco polo). Grupa istniała od marca 1993 do września 2000.

W połowie lat 90. XX wieku był to jeden z najpopularniejszych zespołów disco polo. W skład zespołu wchodzili: Andrzej Borowski, Bogdan Borowski, Tomasz Sidoruk (marzec 1993 – styczeń 1994) i Piotr Kopański (od stycznia1994). Tomasz Sidoruk po odejściu z zespoły kontynuował karierę muzyczną w grupach Kozacy FM i Cinzano.

Obecnie tradycję zespołu kontynuują Andrzej Borowski (w Chicago), Piotr Kopański (w Nowym Jorku) oraz oryginalny wokalista w latach 1993 – 2000 Bogdan Borowski w Polsce pod nazwą Milano Oryginal.

Grupa wydała 8 albumów i wypromowała liczne własne przeboje, m.in.: Bara bara, Jasnowłosa, O Tobie kochana, Dla nas, Brązowe oczy, Jesteś moją naj, Puste słowa, Tylko Ty, Jesteś mym marzeniem, Zawołaj mnie, Złota plaża, To niemożliwe, Wszyscy razem, Everybody frytki czy Wakacje, a także adaptacje piosenek rosyjskich (np. Kasiu Katarzyno, komp. Andriej Dierżawin).

Pod koniec 2011 roku na scenę muzyczną powrócił Bogdan Borowski – oryginalny wokalista Milano, który koncertuje w Polsce jako jedyny z członków oryginalnego Milano pod nazwą Milano Oryginal wraz z Łukaszem Litwinem.

20.08.2016 koncert Disco Polo Live, Stargard