Szczecin. Artykuły – Grafiki ze Szczecinem w roli głównej. Szczecińska Galeria Pamiątek poleca!

08/02/2011 1 przez kierunek Szczecin

[singlepic id=250 w=164 h=240 mode=web20 float=]artykuł sponsorowany

Szczecińska Galeria Pamiątek to miejsce, w którym można nabyć grafiki przedstawiające urodę „szczecińskich miejsc magicznych” – tych, które zapadają w pamięć, wyróżniają nasze miasto, oddają jego duszę i historyczny klimat.
Każdy kto lubi zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc na pewno zauważył pewną ciekawą prawidłowość. Otóż turysta, często inaczej niż osoba żyjąca w danym miejscu, wnikliwiej rejestruje i odbiera otaczające go nowe miejsca. Jest bardziej wrażliwy na urodę i oryginalność pewnych widoków, zauważa fragmenty i detale, z którymi mieszkańcy danego obszaru dawno się oswoili, do których przywykli i które już mało zauważają. Czasami, po pobycie w innym mieście czy regionie nasza pamięć najbardziej przechowuje pewne szczegóły, fragmenty widoków, które szczególnie do nas przemówiły. Nie zawsze są to najbardziej rozpoznawane zabytki – czasami jest to widok uliczki, oryginalny fragment zdobienia, zapamiętana panorama czy kojarzony z danym miejscem nastrój spokoju i wytchnienia. Te obrazy utrwalamy robiąc zdjęcia, kręcąc filmy, kupując pamiątkowe obrazki, pocztówki, foldery.

czytaj dalej, zobacz grafiki…

[singlepic id=255 w=300 h=212 mode=web20 float=]Proponowane przez Szczecińską Galerię Pamiątek grafiki i obrazy oddają współczesny obraz szczecińskich znanych miejsc, pomników, zabytków charakterystycznych dla Szczecina. Ich autorami są twórcy związani z regionem, tu żyjący i pracujący – tym bardziej jest to więc „produkt szczeciński’.
Wśród grafik oferowanych przez Galerię można znaleźć między innymi:
– misternie zdobioną barokową fontannę Orła Białego, która w momencie jej uruchomienia w 1732 roku stanowiła zakończenie wodociągu prowadzącego ze wzgórz na Warszewie,
– sięgającą nieba Bazylikę archikatedralną pw. św. Jakuba Apostoła, przeżywającą na nowo swój rozkwit po okrutnych zniszczeniach wojennych i wielu latach czekania na odbudowę
– malowniczą uliczkę prowadzącą do Zamku Książąt Pomorskich,
– bogato rzeźbioną elewację Bramy Królewskiej (jednej z dwóch zachowanych barokowych bram twierdzy szczecińskiej rozbudowywanej w latach1724-1740),
– widok na zabudowę odrestaurowywanego podzamcza,
– pomnik książęcej pary Bogusława i Anny,
– Basztę Siedmiu Płaszczy – pozostałość dawnego systemu obronnego miasta,
– Kościół Piotra i Pawła, który powstał na miejscu najstarszego kościoła na tych ziemiach (misja św. Ottona 1124r.),
– dostojne budynki Rektoratu Akademii Medycznej, Kamienicy Loitzów i Urzędu Wojewódzkiego,
– tarasy Wałów Chrobrego,
– wzlatujące Trzy Orły, czyli Pomnik Czynu Polaków,
– odrestaurowaną żeliwną uliczną pompę wody ustawioną przy Ratuszu Staromiejskim,
– urokliwy widok chińskiego mostku przerzuconego nad Jeziorem Rusałka.

[singlepic id=248 w=195 h=240 mode=web20 float=]Oferta Szczecińskiej Galerii Pamiątek jest stale powiększana o kolejne grafiki i inne prace malarskie. W stałej sprzedaży oferowane są reprodukcje, ale istnieje również możliwość nabycia oryginałów. Galeria realizuje też indywidualne zamówienia klientów – to właśnie ich zainteresowanie decyduje o tym, jakie obiekty i miejsca (szczególnie lubiane i doceniane) zostaną kolejno namalowane. Oferta jest stale powiększana o wizerunki charakterystycznych miejsc regionu np. ryciny przedstawiające Międzyzdroje (baza rybacka, molo, kuter na plaży, willa Arkadia).

Cudze chwalicie, a … no właśnie…

Może często znamy, ale w codzienności, przyzwyczajeni nie doceniamy. W ofercie grafik i akwareli Szczecińskiej Galerii Pamiątek prezentujemy piękno Szczecina i regionu zachodniopomorskiego – jego miejsc, obiektów, krajobrazów.
Proponowane grafiki mogą być doskonałym prezentem dla gości odwiedzających nasze miasto jak i mieszkańców podróżujących w inne strony by mogli obdarować i zaciekawić swoich gospodarzy Szczecinem.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej Galerii wszystkie osoby, które urok tych miejsc szczególnie zauważają i cenią.

[nggallery id=21]

artykuł sponsorowany przygotowany przez:
Szczecińską Galerię Pamiątek – informacje o firmie