» Szczecin. Artykuły. Produkty Xenia. Emisja promieniowania podczerwonego, jego wpływ na właściwą ciepłotę ciała oraz wyniki badań - Kierunek.Szczecin.pl - Dobry Kierunek w Szczecinie!

>> Szczecin. Artykuły. Produkty Xenia. Emisja promieniowania podczerwonego, jego wpływ na właściwą ciepłotę ciała oraz wyniki badań

wpisano: Szczecin, dnia 29-01-2012 o godzinie: 16:42

2010_xenia_polska_01 Badanie włókna NEXUS EVOLUTION w kierunku emisji promieniowania podczerwonego

artykuł sponsorowany

Produkty Xenia Polska charakteryzują się wyjątkową zawartością, którą stanowi włókno Nexus Evolution. Włókno to, dzięki unikalnemu składowi chemicznemu (stop metali: tytan, platyna, aluminium) może w sposób ciągły emitować promieniowanie podczerwone.

Aby potwierdzić jakość produktów firmy Xenia postanowiliśmy przeprowadzić badanie w kierunku emisji promieniowania podczerwonego.

:: szczegóły w rozwinięciu…

Badanie przeprowadzono w laboratorium OZAS-ESAB Sp. z o.o. w Opolu, przy pomocy kamery termowizyjnej, która rejestruje emisje fal podczerwonych.

Analiza termograficzna została wykonana na osobie, która przez 20 minut ubrana była w T-shirt bawełniany, a następnie w T-shirt wykonany z włókna Nexus Evolution.

Na poniższych zdjęciach, wykonanych kamerą termowizyjną, wyraźnie widać różnicę ciepłoty organizmu człowieka ubranego w T-shirt bawełniany (fot.1) i T-shirt wykonany z włókna Nexus Evolution (fot.2):

fot.1, zwykła koszulka bawełniana

 

fot.1 – obszary cieplejsze to te, które mają wyższą temperaturę z racji funkcjonowania organów znajdujących się w tych obszarach. Osoba ubrana w koszulkę bawełnianą wykazuje niejednolitość temperatur, kończyny wykazują zdecydowanie niższą temperaturę.

fot.2, koszulka z włóknem Nexus Evolution

fot.2 rozkład temperatury jest znacznie bardziej równomierny i bardziej odpowiadający właściwej temperaturze ciała ludzkiego. Wykazuje stabilną temperaturę, pomimo, że koszulka zakryła tylko górną część ramienia wpłynęła na temperaturę całych rąk.

Widać, że materiał, z którego wykonany jest T-shirt Nexus Evolution, znacznie wspomaga utrzymanie i równomierny rozkład właściwej ciepłoty ciała, co zaobserwować również można na poniższym zdjęciu, które zostało zrobione już po zdjęciu koszulki wykonanej z włókna Nexus Evolution (fot.3):

 

Wymienione wyżej efekty wyraźnie świadczą o obecności promieniowania podczerwonego, a co za tym idzie o pozytywnym wpływie własności włókien Nexus Evolution na procesy termoregulacji organizmu.

Promieniowanie podczerwone o znacznym natężeniu i o długości fali charakterystycznej dla ciał w temperaturze pokojowej stanowi o dobrych właściwościach termicznych materiałów wykonanych z włókna Nexus Evolution. Korzystniejszy obraz termiczny ciała w koszulce Xenia może również wiązać się z wpływem takiego promieniowania na strukturę makrocząsteczkową wody i wynikającej z tego wpływu poprawy gospodarki wodnej i energetycznej organizmu (ukrwienie, wymiana osmotyczna).

Protokół z przeprowadzonego badania:


protokół w większej rozdzielczości zobaczyć można na stronie Xenia Polska

O następnych przeprowadzonych badaniach dot. włókna Nexus Evolution będziemy na bieżąco Państwa informować.

Więcej o wszystkich wyjątkowych produktach Xenia można dowiedzieć się na stronie:www.xeniapolska.com
oraz pod numerem telefonu: 606 95 62 11 lub 696 73 13 39

Kierunek Szczecin - Dobry Kierunek!

U nas znajdziesz aktualne informacje o najlepszych firmach, promocjach, imprezach, koncertach oraz wydarzeniach w Szczecinie.

Co więcej?

Bogate fotogalerie szczecińskich miejsc/imprez/wydarzeń!

UWAGA
Jeżeli ta informacja jest błędna/nieaktualna - powiadom nas o tym, postaramy się ją zaktualizować...Jeżeli chcesz -> Dodaj Komentarz

2 Odpowiedzi do “Szczecin. Artykuły. Produkty Xenia. Emisja promieniowania podczerwonego, jego wpływ na właściwą ciepłotę ciała oraz wyniki badań”

 1. DominoES dodał/a komentarz:

  Data komentarza: 30-01-2012 o godzinie: 15:10

  ciekawy artykuł – niestety przez cenę tych wyrobów nie są one na każdą kieszeń – a szkoda bo produkty są dobre i mają swoje własciwości co pomaga zdobyć i utrzymac szczyt formy

  w szczecinie chyba sa sportowcy którzy korzystają z nich i z tego co słyszałem sa zadowoleni z rezultatów

 2. Ewa dodał/a komentarz:

  Data komentarza: 31-01-2012 o godzinie: 10:53

  Bardzo DOBRE rzeczy,sama doświadczyłam pozytywnych rezultatów-przewiało mnie w aucie i ucho zaszalało,przypomniałam sobie o wacie,włożyłam na noc,rano po problemie,oczywiście zastanawiałam się-przypadek?czy co?No ale nie pierwszy raz tak mam,bo jeżdżę z uchylonym oknem zawsze i zdarzyło się wcześniej też,tylko trzeba było lekarza,i dłuższe leczenie,Ci co mieli,wiedzą co piszę.Teraz mam watę przy sobie,w torebce ZAWSZE.Kawałki sprezentowałam/podzieliłam się/z różnych powodów dając znajomym,potem słyszałam-wiesz,nie wiem czy to to zadziałało,czy przypadek.Co do ceny,,też się chwilę zastanawiałam i dotarł do mnie bezsens twierdzenia,że drogie,bo przecież jedna wizyta u lekarza to już 100-150 zł,leki średnio 100,a np.fajki?niech będzie 10 dziennie,a to wydatki jednorazowe,a tutaj jak przeliczyć WARTOŚĆ produktu,na czas użytkowania.Owszem,można filozofować jak się lubi,albo człowieka nic nie boli-czego nam życzę,ale jeśli coś działa i pomaga,to o czym tu poza polecaniem dyskutować,PODAJ DALEJ,że DOBRE,mówić prawdę i pomagać innym.Ewa

Dodaj Odpowiedź