Szczecin. Artykuły. Produkty Xenia. Włókno Nexus Evolution – historia wprowadzenia na rynek polski

20/08/2011 3 przez kierunek Szczecin

artykuł sponsorowany

Dzięki rozmowie z panią Dorotą Górską (Xenia Polska) udało się nam dowiedzieć trochę więcej o produktach Xenia, ich historii a także pomysłowi ich wprowadzenia na rynek polski…

 

[singlepic id=664 w=78 h=120 float=left]Skąd dowiedziała się Pani o istnieniu produktów Xenia?

Wszystko zaczęło się nieszczęśliwie, bo od wypadku motocyklowego przyjaciela Giampietro Savegnago (przyp. włoski mistrz aikido VIIIo DAN). Konieczna była amputacja nogi pod stawem kolanowym, niestety w związku z licznymi ranami kikuta spowodowanymi delikatnością przeszczepionej skóry, a zwłaszcza od naprężeń podczas ruchu pojawiła się niegojąca się rana, której nie można było zamknąć ani podczas operacji ani stosując leki. Lekarze bezradnie rozkładali ręce nie mogąc przywrócić ziarniny (przyp. bogata w naczynia włosowate tkanka łączna, która przyczynia się do naprawy, gojenia uszkodzonych tkanek).

Gampietro groziła amputacja całej nogi. Wówczas Rozi – żona Gampietro, która jest pielęgniarką, dostała od znajomych włókno Nexus Evolution do przykładania bezpośrednio na ranę. Włókno to wyglądało jak wata kosmetyczna. W ciągu miesiąca pojawiła się ziarnina, dając znak krwawienia w głębi rany. Można było rozpocząć terapię, doprowadzając tym samym do zamknięcia rany. W taki sposób nie tylko dowiedziałam się o istnieniu włókna, ale również zainteresowałam się jej działaniem.

:: dalsza część artykułu :: w rozwinięciu…

…i wprowadziła Pani włókno Nexus Evolution na rynek polski…

Tak, właściwości włókna oraz produkty z niego wykonane okazały się pomocne przy różnego rodzaju schorzeniach wśród mojej rodziny oraz moich przyjaciół, znajomych i ich rodzin. Raz za razem otrzymywałam informacje zwrotne o ustąpieniu bólu kolan, zęba, kręgosłupa, karku czy stawów… szybciej goiły się rany różnorakiego pochodzenia, począwszy od ugryzienia komara czy osy po rany wywołane zmianami cukrzycowymi. Stąd zrodził się pomysł wprowadzenia produktów na rynek polski, które okazały się jedynymi w swoim rodzaju i nie posiadającymi w Polsce konkurencji.

[singlepic id=662 w=360 h=150 mode=web20 float=center]

Na czym więc polega unikalność i innowacyjność tego włókna?

Włókno dzięki zawartości stopu trzech metali: tytanu, aluminium i platyny w sposób ciągły może emitować promieniowanie podczerwone. Fenomen tkwi w tym, że do tej pory leczenie promieniowaniem podczerwonym możliwe było za pomocą różnego rodzaju lamp czy urządzeń, a dzięki powstaniu nowej dziedziny nauki o fizjologii odzieży oraz inteligentnych włókien chemicznych – możliwe jest dzięki codziennemu noszeniu tkanin wykonanych z włókna Nexus Evolution.

Promieniowanie podczerwone wykorzystywane było od lat, również przez chińską medycynę naturalną. A pozytywny wpływ promieniowania wynika z możliwości przetworzenia wody znajdującej się w naszym organizmie, która stanowi ok. 80% masy większości naszych komórek. Wiele osób wie, że promieniowanie podczerwone zwiększa mikrokrążenie krwi, wpływa na metabolizm i życiowe procesy organizmu. Obecność emitowanego promieniowania podczerwonego została potwierdzona nie tylko przez Xenia Italia S.r.l. we Włoszech, ale również w Polsce podczas badań przeprowadzonych w firmie Ozas-Esab, których wyniki niedługo zamieścimy na naszej stronie internetowej.

[singlepic id=143 w=176 h=202 mode=web20 float=right]Dla kogo przeznaczone są produkty Xenia Polska?

Dla wszystkich. Głównie dla osób borykających się z problemami zdrowotnymi. Oprócz takich korzyści, jak przyspieszone gojenie się ran, kontuzji czy siniaków – istnieje cała gama schorzeń i chorób, których leczenie można wspomagać produktami firmy Xenia. Posiadają one właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i bakteriobójcze.
Właściwości bakteriobójcze włókna przebadała Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (ang. Food and Drug Administraion FDA), która jest organizacją zaświadczającą, że badany produkt nie wywiera żadnych negatywnych skutków na ciało ludzkie.

Produkty przeznaczone są także dla wszystkich osób uprawiających sport. Powstała specjalna linia sportowa INNEXUS, która wzmacnia ciało podczas treningów, zapobiega bólom mięśni, zapewnia większe rezerwy energii podczas zawodów, skraca czas regeneracji oraz redukuje powstawanie zakwasów mięśniowych.

Gdzie produkowane są wyroby Xenia Polska? Gdzie je można nabyć?

Wszystkie nasze wyroby produkowane są we Włoszech. Sam pomysł powstał dzięki pracy japońskich specjalistów, którzy pracując nad materiałami na potrzeby astronautów stworzyli innowacyjne włókno.

Włoska firma Xenia Italia S.R.L. wykupiła licencje, opatentowała na cały świat skład włókna i zajęła się produkcją odzieży z tego włókna.

Obecnie w Europie produkty można kupić we Włoszech, Szwajcarii, na Węgrzech, na Słowacji, w Czechach oraz oczywiście w Polsce.

Zapraszamy na stronę internetową www.xeniapolska.com, gdzie w zakładce „kontakty” można wybrać naszego ambasadora znajdującego się najbliżej miejsca zamieszkania.

W razie wątpliwości lub pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Pozdrawiam
Dorota Górska , Xenia Polska