Szczecin. Fotoreportaż. 14.05.2014. Mruczę więc jestem. IV Edycja spotkań literackich @ Książnica Pomorska

Szczecin. Fotoreportaż. 14.05.2014. Mruczę więc jestem. IV Edycja spotkań literackich @ Książnica Pomorska

14/05/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, zdjęcia, wydarzenia, fotoreportaż, Magdalena Kochan, Teresa Piątkiewicz, Satanisław Heropolitański, Książnica Pomorska, mruczę więc jestem, ZTZ, Zwierzęcy Telefon Zaufania, wręczenie nagród, w Szczecinie

08Mruczę więc jestem to spotkanie literackie z cyklu „Literatura i Przyroda”, organizowane już po raz czwarty w Książnicy Pomorskiej w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Spotkanie dzięki któremu dzieci mają kontakt ze światem przyrody uchwyconym w poezji Franciszka Klimka.

Poeta, z zawodu śpiewający muzyk, przez ćwierć wieku związany był z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”, a następnie przez 10 lat z Filharmonią Krakowską. Jego wiersze publikowane były w czasopismach. Wydał tomiki wierszy: „Ja w sprawie kota”, „Otulę cię ciepłym mruczeniem”, „Mruczę więc jestem”, „ Pieski Kotki Niespodzianki”, „Gdy Kot przebiegnie ci drogę”.

Wiersze autora mówią w dowcipny sposób o zwierzętach – miłości, szczęściu i smutku… zatem o nas samych.

Czytanie wierszy Franciszka Klimka przez Stanisława Heropolitańskiego podczas każdej edycji Mruczę więc jestem wprowadza dzieci w zaczarowany świat poezji o przyjaciołach tych domowych, ale także i tych cierpiących – bezdomnych.

Zwierzęta są jak ludzie – czują. Dlatego też powinno się już od najmłodszych lat kształtować między innymi poprzez literaturę i spotkania edukacyjne wrażliwość, tolerancję, szacunek do świata przyrody oraz przełamywać obojętność na krzywdę i okrucieństwo wobec zwierząt.

Współorganizatorem spotkania jest Teresa Piątkiewicz, prezes Stowarzyszenia Zwierzęcy Telefon Zaufania, ”Szczecinianka roku 2010”, „Przyjaciel Środowiska” oraz laureatka plebiscytu „Bohater po sąsiedzku”.

Gościem honorowym wydarzenia była posłanka na Sejm RP Magdalena Kochan, zainteresowana sprawami ekologii i losem zwierząt bezdomnych. Równie znaczącym gościem imprezy była Edyta Klepczyńska – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryficach oraz radna w gminie Resko.

Podczas imprezy Pani poseł Magdalena Kochan wraz z Panią Teresą Piątkiewicz (prezes ZTZ) wręczały nagrody dla uczniów szczecińskich szkół podstawowych i gimnazjów oraz dyplomy dla dyrekcji i nauczycieli szkół, które stale współpracują ze Zwierzęcym Telefonem Zaufania włączając się czynnie w akcje edukacyjne oraz proekologiczne (m.in. Szkoła Podstawowa Nr 51, Szkoła Podstawowa Nr 53, Gimnazjum Nr 12, Gimnazjum Nr 18).

Nie zabrakło również podziękowań dla lokalnych przedsiębiorców (m.in. sklep zoologiczny Kakadu, hurtownia Be-Ha) oraz wielu ludzi dobrej woli, którzy na co dzień swoją postawą udowadniają, że los zwierząt w dużej mierze zależy od nas samych.

Podziękowania Pani Poseł Magdaleny Kochan oraz Zwierzęcego Telefonu Zaufania skierowano również do Księgarni Omnibus, która współpracuje z ZTZ od 10 lat włączając się w akcje edukacyjne oraz proekologiczne pomagając tym samym w procesie edukacji uczniów województwa zachodniopomorskiego.

:: galeria zdjęć Mruczę więc jestem [14.05.2014]

foto dzięki www.ddfoto.pl
wszelkie prawa zastrzeżone

[nggallery id=155]
foto dzięki www.ddfoto.pl
wszelkie prawa zastrzeżone