ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 02.06.2018. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie

ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 02.06.2018. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie

27/05/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

11. edycja Różanego Ogrodu Sztuki…

Różany Ogród Sztuki, SzczecinImpreza: Różany Ogród Sztuki
GDZIE: Ogród Różany/Różanka, ul. Jasienicy 8. 71-899 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 2 czerwca 2018 (sobota), start godz. 11:00
BILETY: wstęp wolny

Różany Ogród Sztuki to cykl letnich propozycji artystycznych dla mieszkańców Szczecina i turystów w Różance, najsłynniejszym szczecińskim ogrodzie różanym.

W ramach cyklu odbywają się m.in. południowe kameralne koncerty plenerowe w wykonaniu uczniów i studentów szczecińskich szkół muzycznych oraz artystów lokalnych scen.

Koncertom towarzyszą m.in. plenery oraz wystawy prac szczecińskich klas artystycznych i artystów, także niepełnosprawnych.

Różany Ogród Sztuki to również propozycje artystyczne dla dzieci (Różanka Dzieciom) – spektakle interaktywne i warsztaty twórcze.

W ramach cyklu „Różane Wieczory” odbywały się z kolei tematyczne koncerty międzynarodowe.

ROS to także wystawy oraz spektakle teatralne dla dzieci z tłumaczeniem na język migowy.

Od 2014 roku realizowany jest projekt „Różana Czytelnia”, czyli plenerowa czytelnia z dobrymi książkami i wygodnymi leżakami.

Hitem ostatnich lat była Różankowa Potańcówka, czyli muzyka, świecące girlandy, wieczór, lato, gołe niebo i wirujące pary.

Różany Ogród Sztuki 2018
sobota, 2 czerwca 2018

11:00-14:00

Animacje plastyczno-teatralne – „Snuj się, snuj bajeczko…”

warsztaty teatralne połączone z tworzeniem przez dzieci mini spektakli w ramach improwizacji. Zabawa z rekwizytem i kostiumem.

Spektakl teatralny – „Na jagody”

spektakl na podstawie utworu Marii Konopnickiej o tym samym tytule. Należąca do kanonu polskiej literatury dla dzieci opowieść o leśnej przygodzie Janka, jego spotkaniu z Jagodowym Królem i jagodowymi chłopcami w wykonaniu Teatru Łapacze Snów.

Warsztaty plastyczne – ZDRAPYWANKA – „Mój sen”- ilustracja.

Uczestnicy warsztatów samodzielnie wykonają tło pod ilustrację. Efekty pracy- ilustracje zostaną zaprezentowane w formie wystawy.

12:00 Koncert Dziecięcego Chóru Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego DON-DIRI-DON pod dyrekcją prof. dr hab. Dariusza Dyczewskiego oraz Chóru Dzieci i Młodzieży Doha z Katru pod batutą Alena Pyne.

W programie utwory klasyczne z akompaniamentem – pianino – Claire Martin Mayeur, oraz ludowe – arabskie z towarzyszeniem bębenka.

Różany Ogród Sztuki, Szczecin