ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 07.07.2018. Różany Ogród Sztuki – urodziny Szczecina @ Ogród Różany w Szczecinie

ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 07.07.2018. Różany Ogród Sztuki – urodziny Szczecina @ Ogród Różany w Szczecinie

02/07/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

11. edycja Różanego Ogrodu Sztuki…

Różany Ogród Sztuki, SzczecinImpreza: Różany Ogród Sztuki
GDZIE: Ogród Różany/Różanka, ul. Jasienicy 8. 71-899 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 7 lipca 2018 (sobota), start godz. 12:00
BILETY: wstęp wolny

Różany Ogród Sztuki to cykl letnich propozycji artystycznych dla mieszkańców Szczecina i turystów w Różance, najsłynniejszym szczecińskim ogrodzie różanym.

W ramach cyklu odbywają się m.in. południowe kameralne koncerty plenerowe w wykonaniu uczniów i studentów szczecińskich szkół muzycznych oraz artystów lokalnych scen.

Koncertom towarzyszą m.in. plenery oraz wystawy prac szczecińskich klas artystycznych i artystów, także niepełnosprawnych.

Różany Ogród Sztuki to również propozycje artystyczne dla dzieci (Różanka Dzieciom) – spektakle interaktywne i warsztaty twórcze.

W ramach cyklu „Różane Wieczory” odbywały się z kolei tematyczne koncerty międzynarodowe.

ROS to także wystawy oraz spektakle teatralne dla dzieci z tłumaczeniem na język migowy.

Od 2014 roku realizowany jest projekt „Różana Czytelnia”, czyli plenerowa czytelnia z dobrymi książkami i wygodnymi leżakami.

Hitem ostatnich lat była Różankowa Potańcówka, czyli muzyka, świecące girlandy, wieczór, lato, gołe niebo i wirujące pary.

Różany Ogród Sztuki 2018
sobota, 7 lipca 2018

Dwa, urodzinowe torty po 73 kg każdy, koncerty, warsztaty dla dzieci, wystawy oraz wyjątkowa potańcówka – to atrakcje przygotowane w Ogrodzie Różanym z okazji urodzin naszego miasta, podczas których będziemy świętować również Dzień Pionierów Miasta Szczecina.

12:00 Tort urodzinowy z okazji urodzin Miasta

12:00-15:00 koncerty

Kontrast Kwartet

Kontrast Kwartet powstał w 2013 roku. Kwartet tworzą Irena Cebrij-Żywicka, Joanna Sadłowska, Patrycja Florek, Katarzyna Kupny. Każda z tych pań przez lata nabierała doświadczenia muzycznego poprzez naukę w Akademii, udział w licznych warsztatach muzycznych, grając z profesjonalnymi orkiestrami symfonicznymi oraz z zespołami kameralnymi. Łącząc wspólnie zdobyte doświadczenie, postanowiły stworzyć kwartet smyczkowy – Kontrast.

Na urodzinach Szczecina zespół wystąpi w składzie 4 osoby –kwartet smyczkowy oraz fortepian i śpiew prezentując zróżnicowany i bogaty repertuar. Jednak głównie dominować będą przyjemne i lekkie utwory, czyli muzyka filmowa, musicalowa, taneczna i rozrywkowa.

Bigband „Jackpot and Floating Orchestra”

Bigband „Jackpot and Floating Orchestra” to projekt muzyczny zainicjowany przez Duet Jackpot – finalistów X jubileuszowej edycji Must Be The Music.

Orkiestrę tworzą muzycy szczecińscy, od wielu lat będący wizytówką miasta, reprezentując Szczecin na krajowej i zagranicznej scenie. Program przygotowany przez Jackpot & Floating Orchestra to piosenki 20-sto lecia międzywojennego.

Na program składają się utwory takich wykonawców jak : Eugeniusz Bodo, Hanka Ordonówna, Mieczysław Fogg i inni. Zabrzmią m.in. takie piosenki jak: Na pierwszy znak, Sexapeal, Tango Milonga, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Gramofonomanka, Upić się watro i wiele innych najpiękniejszych kompozycji okresu międzywojennego.

Jona Ardyn

Jona Ardyn wokalistka, autorka tekstów, muzyki, instrumentalistka. Z urodzenia łodzianka, z wyboru szczecinianka.

Stypendystka polskich oraz amerykańskich uczelni. Studiowała w Los Angeles, Oklahoma City, Kansas City, Łodzi oraz Szczecinie. Studiowała w Los Angeles, Oklahoma City, Kansas City, Łodzi oraz Szczecinie.

Doświadczenie zawodowe zdobywała na wielu scenach. W Polsce współpracowała z Januszem Józefowiczem, Januszem Stokłosą z zespołem Blue Café, Raggattack, Varius Manx, Andrzejem Krzywym, Adamem Makowiczem, Wojtkiem Pilichowskim, Markiem Kościkiewiczem, Łukaszem Lachem, Pauliną Przybysz, Miką Urbaniak.

Repertuar Jony jest eklektycznym połączeniem różnych gatunków muzyki oscylujących w akustycznym brzmieniu Stanów Zjednoczonych.

12:00-16:00 Różanka Dzieciom – warsztaty twórcze i zabawy

Szczudlarze, malowanie buziek , warsztaty dla dzieci: warsztaty orgiami, warsztaty plecenia wianków z żywych kwiatów oraz wiele innych atrakcji.

15:00 Spektakl „Niesamowity Koziołek Matołek”

Dlaczego Koziołek matołek szuka tak naprawdę Pacanowa? O czym marzy i kogo spotka na swojej drodze? Czy dzieci pomogą mu w jego poszukiwaniach i obronią przed złymi postaciami? Pewnie, że tak, bo jeśli w życiu ma się cel i przyjaciół to wszystko musi się udać.

16:00 urodzinowa Potańcówka

Kolejna Potańcówka kręcić się będzie wokół przebojów z rodzimego podwórka. Nie zabraknie szlagierów ze złotej polskiej epoki lat 50-70, ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych. Na liście znajdzie się także muzyka nawiązująca do naszego pięknego Miasta (m.in. Filipinki). Dla najlepiej przebranych i tańczących par niespodzianki.

Różany Ogród Sztuki, Szczecin