ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 08.01.2012. Imprezy WOŚP Pl. Orła Białego

02/01/2012 1 przez kierunek Szczecin

Impreza: WOŚP 2012
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Gdzie: Pl. Orła Białego. Szczecin
Kiedy: 8 stycznia 2012 (niedziela), start godz. 12:00

 

:: szczegóły imprezy oraz atrakcje jej towarzyszące, m.in. Floating Trippin’ Festival w rozwinięciu…

Program imprezy na scenie:

12:00 – 4. Happening Biegowy „Policz się z cukrzycą”
14:00 – Rozpoczęcie programu scenicznego
14:05-14:35 – koncert zespołu Anvil
14:45-15:15 – koncert zespołu Between
15:25-15:55 – koncert zespołu Favela
16:05-16:35 – koncert zespołu Bona Fides
16:45-17:15 – koncert zespołu Empty Space
17:25-17:55 – koncert zespołu Too Late
18:05-18:35 koncert zespołu MIZERIA
18:50-19:20 – koncert zespołu Fortepain
19:30-20:00 – Aukcja Dnia – podczas głównej licytacji będziemy licytować wyjątkowe przedmioty: między innymi replikę medali (złotego, srebrnego i brązowego) Mistrzostw Europy w Pływaniu na krótkim basenie, które odbyły się w Szczecinie w 2011r., a także niezwykłe monety upamiętniające 20 finał Orkiestry wybite przez Narodowy Bank Polski.
20:00-20:05 – Światełko do nieba
20:05-20:35 – koncert zespołu Heaven
20:45-21:15 – koncert zespołu Listopad
22:00 – zakończenie

dodatkowo podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinie na Placu Orła Białego:

12:00-16:00 Ekspozycje służb mundurowych (12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, Policja Miejska, Policja Wojewódzka, Straż Miejska, Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna) oraz pokazy ratownictwa w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej
12:00-17:00 Osterobus badanie kości za wpłatę 20 zł na rzecz Fundacji WOŚP
Osteoporoza – podstępny wróg kości. Jak bardzo potrzebne jest zapobieganie tej chorobie ? Dowiesz się robiąc badania w Osteobusie pod Patronatem Infoekspres Polska. Przyjdź i przebadaj się! Tylko w tym dniu w Szczecinie masz okazję przebadać się za symboliczną cenę.
12:00-22:00 Zabytkowa Karuzela Wiktoriańska. Jedyna taka karuzela w Polsce! Rok produkcji 1899 (99% oryginału). Bogato zdobiona złotymi ornamentami i obrazami, grająca walce, posiada 21 figur. Karuzela robi niesamowite wrażenie – przyciąga mnóstwo dzieci i dorosłych – zawsze oblana błyskiem fleszów.
12:00-22:00 Jarmark – mała gastronomia i drobne punkty handlowe, Stoisko Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego promujące działalność DUT-ka (ciepła, domowa herbata oraz „jarmark” ozdób zrobionych przez dzieci w ramach zajęć na Dziecięcym Uniwersytecie Technologicznym).
12:00-22:00 Ekspozycja pojazdów – motocykli oraz grochówka przygotowana przez Klub Motocyklowy CRUISER
12:00-22:00 Wielonarodowy Korpus Północno – Wschodni (ekspozycje, działania promocyjno – animacyjne). Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni (WKPW) z Kwaterą Główną mieszczącą się w Koszarach Bałtyckich w Szczecinie jest częścią Sttuktury Wojskowej NATO. Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni został założony przez Danię, Niemcy i Polskę w roku 1999. Obecnie służą w nim żołnierze z jedenastu krajów – do personelu duńskiego, niemieckiego i polskiego dołączyli żołnierze z Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Słowacji, Słowenii, Rumunii i Stanów Zjednoczonych.
12:00-22:00 Wioska historyczna Słowian i Wikingów oraz wielkie ognisko a także Wioska historyczna Wojska Polskiego 1945r.

Imprezę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Pl. Orła Białego w Szczecinie uświetni także Floating Trippin’ Festival w ramach XX Finału WOŚP w Szczecinie!

Wielkie świętowanie z Wielką Orkiestrą zapowiada się jeszcze ciekawiej niż dotąd miało to miejsce. 8 stycznia w godzinach od 12.00 do 22.00 na placu Orła Białego będziemy bawić się wspólnie z Floating Trippin’ Festival.

Jakie atrakcje są przewidziane???

Mini Snow Park – Snowboard:
Grupa Floating Trippin’ przygotuje przestrzeń zimową, w której znajdzie się m.in. mini snow park zawierający małą architekturę pozwalającą na wykonywanie podstawowych trików i czynności związanych z jazdą na desce snowboardowej. Plac będzie ogólnodostępny dla wszystkich niezależnie od ich wieku i doświadczenia. Dodatkowo na miejscu pojawi się mini centrum testowe, w którym będzie można bezpłatnie sprawdzić sprzęt czołowych światowych producentów. Warto wspomnieć, iż nad całością czuwać będą specjaliści z dziedziny sportów zimowych, którzy przeprowadzą również bezpłatne szkolenia i instruktaż z zakresu nauki jazdy na snowboardzie. Akcję wspierać będą grupa Andegrand (Skate-Europe.com) oraz szkoła sportów ekstremalnych EHschool.

Trampolina SnowStyle & Żyroskop:
Ponadto w celach szkoleniowych na placu pojawi się trampolina snowstyle – czyli naziemny trenażer służący do wykonywania bezbolesnych i bezurazowych ćwiczeń ewolucji w powietrzu. Zestaw ten pozwala trenować „na sucho” ewolucje wykonywane po wybiciu się w powietrze. Na miejscu przygotowana zostanie specjalna mata do ćwiczeń związanych z rotacją na desce snowboardowej.
Dla wszystkich pozytywnie zakręconych pojawi się bardzo nietypowa maszyna o nazwie „żyroskop”, czyli trenażer lotów samolotowych. Urządzenie daje możliwość „poszybowania” gwarantując jednocześnie duże przeciążenia i moc wrażeń. Nic tak nie kręci jak ten przyrząd!

Punkt Promocji Zdrowia: badania & fitness
Jak wiadomo dobry stan psychofizyczny to nie tylko uprawianie sportu ale także i profilaktyka połączona z odpowiednim zachowaniem oraz właściwym trybem życia. Z tej okazji impreza została wzbogacona o Punkt Promocji Zdrowia, którego celem jest podniesienie zakresu wiedzy oraz czynna prezentacja różnorodnych sposobów i rodzaju aktywności podnoszącej – utrzymującej właściwy stan psychofizyczny. Na miejscu zostaną przeprowadzone podstawowe badania określające wydolność organizmu oraz ogólny stan zdrowia. Tuż obok dostępny będzie również specjalistyczny Osteobus, czyli ambulans diagnostyczny wyposażony w najnowocześniejszą aparaturę umożliwiającą prowadzenie badań: gęstości kości u dzieci i osteoporozy dla dorosłych. W późnych godzinach popołudniowych dodatkowo odbędzie aktywny dla wszystkich zainteresowanych pokaz fitness w wykonaniu szczecińskiej grupy klubu PURE Fitness z Kaskady.