ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 13.01.2012. Drugie urodziny Gideon Sound

05/01/2012 0 przez kierunek Szczecin

Impreza: Drugie urodziny Gideon Sound
Gdzie: Alter Ego. Pl. Batorego 4. Szczecin
Kiedy: 13 stycznia 2012 (piątek), start godz. 21:00
Bilety: 10zł

Znajdziecie wszystko czego jamajska dusza zapragnie: Dancehall, Roots, Raggamuffin, Ska!

:: szczegóły imprezy w rozwinięciu…

BOOM!
Szczecin rozpocznie ostatni rok ludzkiej egzystencji z nie lada przytupem! Już 13 stycznia, zapraszamy Was na huczną imprezę urodzinową GIDEON SOUND! Minęły już 2 lata od czasu ich debiutu na szczecińskiej scenie soundsystemowej. Przez ten czas zagrali na wielu imprezach, gdzie nieśli ze sobą multum karaibskich, świadomych wibracji!

Z tej okazji zapraszamy na wspaniałą imprezę w klubie Alter Ego, podczas której zagrają znani Wam już od dawna selektorzy:

Purple Haze – selektor pochodzący ze Szczecina, miasta paprykarza, piwa Bosman i najpiękniejszych polskich kobiet. Jamajski chałturnik, zagra wszystko, od prostego ska i rocksteady, przez uduchowiony roots, po niegrzeczny dancehall, byleby do jego pustej kieszeni wpadło parę złotych. Za dekami po raz pierwszy pojawił się jesienią 2011 roku i ku rozpaczy „starych wyjadaczy” ma zamiar zostać na dłużej. W wolnych chwilach walczy z babilonem i uskutecznia starodawną sztukę leniuchowania do oporu.

Medix – Zwany również Grubixem, swą selektorską karierę rozpoczynał w klimatach funk i soul. Wspólnie z Radrikiem rozhuhał nie jedną imprezę w Szczecinie, a nawet podbijał okoliczne rubieże. Przy Jego dzwiękach nawet zatwardziałe piwożłopy ruszają na parkiet! Czym zaskoczy nas tym razem?

olaH (Kermit Sound/RaveRiver) – Oryginalna panna ze Szczecina, która zawodowo spełnia się jako twórca niespotykanych barw, dzięki czemu weekendowo może pozwalać sobie na szatańskie imprezy z głębokim basem w tle. Lubi Dragon Ball’a, zupki chińskie i wódkę w kuflach od piwa. Ze swoją znajomością przeróżnej muzyki mogła by zastąpić Marka Sierockiego, co wszystkim wyszłoby na dobre, bo jest od niego o wiele ładniejsza. Szukająca bardziej w starociach, niż w nowościach reggae. Fanka sound systemowych brytyjskich basowych brzmień. Wraz z Agatą selektą (Ready 4 War) tworzą Kermit Sound, jedyny w Polsce najdłużej działający 100% kobiecy skład.

Nullptr (RaveRiver) – Pan selektor, muzyk i dj w jednym. Dzięki szerokim horyzontom zdążył zebrać pokazną ilość sprzętu muzycznego oraz winylowych krążków. Praca w babilońskiej korporacji do łatwych nie należy, zatem odpoczywa przy dźwiękach przeróżnej muzyki . Dawniej skóra, ćwieki i gitara, obecnie gramofony i czarne płyty. W czasie jego setów nie może zabraknąć mieszanki: reggae, dubstep i jungle.

Radrik – Niegdyś wokalista Vespy i DrCycos, potem selektor, uczestnik kilku sound clashy i kolekcjoner jamajskiej muzyki na winylu. Obecnie zdystansowany od obecnych trendów z Jamajki miłośnik rocksteady, lovers rock i digitalu z lat 80-tych. Za konsoletą zmienny i nieprzewidywalny jak szczecińska pogoda. Nigdy nie wiadomo czy zagra jamajskie techno, zainfekowane punkiem ska czy pełne pięknego soulowego śpiewania stare nagrania rocksteady.

Little (Gideon Sound) – Najmłodszy szczeciński selector z prawego brzegu miasta, entuzjasta dźwięków i dobrej kuchni, współzalożyciel Gideon Sound. Zadebiutował w roku 2009 na deskach klubu Alter Ego. Utwory jakie zapodaje to mieszanka stricte roots&culture z przewagą dubu. Ale także modern roots w wykonaniu młodych lwów jamajskiego reggae.

Ethri (Gideon Sound) – Druga, nieco starsza połowa wspomnianego wyżej składu Gideon Sound oraz wierny i oddany fan reggae z wysp dziewiczych.
Nie grywał za dużo, mogliście spotkać tego wojownika baru na nie jednej imprezie dancehallowej. To co lubi najbardziej to chanty, modern rootsy, conscious dancehall czy cieżkie steppersy. Jednakże tym razem spodziewajcie
się wyuzdanego dancehallu z najwyższej półki. Top ah Top!

Dodatkową atrakcją specjalnie przygotowaną dla Was będzie pokaz dancehallu wykonany przez trójkę młodych, pięknych i równie utalentowanych dziewczyn. Ekipa MAD GYALS od ponad roku zdobywa doświadczenie i rozwija swoją pasję w szkole HD Dance Studio pod czujnym okiem Agaty Wojtaszek, która nie raz zachwyciła nas swoimi występami.

Jeśli chcesz sie wyszaleć wspólnie z nami przyjdź tego wieczoru do Alter Ego, a znajdziesz wszystko, czego tylko jamajska dusza zapragnie! Roots, dancehall, raggamuffin, ska…
Rzuć wszystko, nie przejmuj się, że to piątek 13 i świętuj razem z nami!