ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 15.08.2013. IX Mityng Skoku o Tyczce

09/08/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, imprezy sportowe, skok o tyczce, mityng, sport, imprezy sportowe, Plac Lotników, w Szczecinie

Szczecin, imprezy sportowe, skok o tyczce, mityng, sport, imprezy sportowe, Plac Lotników, w SzczecinieImpreza: IX Mityng Skoku o Tyczce
Gdzie: Plac Lotników. Szczecin
Kiedy: 15 sierpnia 2013 (czwartek), start godz. 13:00
Bilety: wstęp wolny

Już po raz kolejny (dziewiąty) w Szczecinie odbędzie się Mityng Skoku o Tyczce.

W tym roku podobnie jak w poprzednim mistrzowie w skoku o tyczce zaprezentują swoje umiejętności na Placu Lotników.

:: szczegóły imprezy w rozwinięciu…

Na Placu Lotników ( przy pomniku Colleoniego) ustawiony zostanie specjalny rozbieg oraz zeskok do skoku o tyczce. W konkursie znów zobaczymy najlepszych tyczkarzy świata.

Ta widowiskowa impreza cieszy się sporym zainteresowaniem przyciągając nawet kilku tysięczną publiczność.

Zawodnicy skakać będą tuż nad głowami kibiców na wysokości prawie sześciu metrów na tle śródmiejskich kamienic otaczających Plac Lotników. Co roku popis najlepszych zawodników ogląda na żywo kilka tysięcy widzów i kolejnych kilkadziesiąt tysięcy przed telewizorem.

Obok szczecińskich tyczkarzy: Przemysława Czerwińskiego i Piotra Liska – mistrza Polski z 2013 roku w hali (obaj OSOT Szczecin) – wystartują m. in.: Igor Bychkov (finalista IO w Londynie), Oleksandr Korchmid i Steve Lewis (5. na IO w Londynie).

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa z dwóch powodów. Po pierwsze, to czas rozgrywania mityngu. W tym roku zmagania tyczkarzy odbędą się wcześniej niż zwykle. Związane to będzie z trwającymi w tym czasie w Moskwie Mistrzostwami Świata w Lekkiej Atletyce. Chcemy, by miłośnicy królowej sportu mieli okazję oglądać popołudniowe zmagania sportowców walczących o tytuły najlepszych na świecie.

Drugi wyjątkowy powód to otwarcie wystawy szczecińskiego fotografika Tomasza Lazara, laureata wielu nagród i wyróżnień, które odbędzie się w czwartek, 8 sierpnia, na poziomie 0 Galerii Kaskada. Czarno-białe artystyczne zdjęcia wykonane zostały podczas zeszłorocznego mityngu tyczkarskiego, który z wynikiem 5,60 m wygrał Niemiec Björn Otto. Fotoreportaż z tego wydarzenia otrzymał pierwsze miejsce w kategorii „Sport – fotoreportaż” w 9. edycji konkursu BZ WBK Press Foto.

Tomasz Lazar jest absolwentem Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie, zdobywcą drugiego miejsca międzynarodowej nagrody „World Press Photo” 2012 w kategorii: Ludzie i Wydarzenia za zdjęcie uczestniczki protestów z Wall Street, członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.

Impreza: IX Mityng Skoku o Tyczce
Gdzie: Plac Lotników. Szczecin
Kiedy: 15 sierpnia 2013 (czwartek), start godz. 13:00
Bilety: wstęp wolny