ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 21.07.2018. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie

ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 21.07.2018. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie

19/07/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

11. edycja Różanego Ogrodu Sztuki…

Różany Ogród Sztuki, SzczecinImpreza: Różany Ogród Sztuki
GDZIE: Ogród Różany/Różanka, ul. Jasienicy 8. 71-899 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 21 lipca 2018 (sobota), start godz. 11:00
BILETY: wstęp wolny

Różany Ogród Sztuki to cykl letnich propozycji artystycznych dla mieszkańców Szczecina i turystów w Różance, najsłynniejszym szczecińskim ogrodzie różanym.

W ramach cyklu odbywają się m.in. południowe kameralne koncerty plenerowe w wykonaniu uczniów i studentów szczecińskich szkół muzycznych oraz artystów lokalnych scen.

Koncertom towarzyszą m.in. plenery oraz wystawy prac szczecińskich klas artystycznych i artystów, także niepełnosprawnych.

Różany Ogród Sztuki to również propozycje artystyczne dla dzieci (Różanka Dzieciom) – spektakle interaktywne i warsztaty twórcze.

W ramach cyklu „Różane Wieczory” odbywały się z kolei tematyczne koncerty międzynarodowe.

ROS to także wystawy oraz spektakle teatralne dla dzieci z tłumaczeniem na język migowy.

Od 2014 roku realizowany jest projekt „Różana Czytelnia”, czyli plenerowa czytelnia z dobrymi książkami i wygodnymi leżakami.

Hitem ostatnich lat była Różankowa Potańcówka, czyli muzyka, świecące girlandy, wieczór, lato, gołe niebo i wirujące pary.

Różany Ogród Sztuki 2018
sobota, 21 lipca 2018

11:00 Różanka Dzieciom

„Animacja i film” – spotkanie poświęcone będzie filmowi i animacji. W części praktycznej warsztatów zostanie zaprezentowany przykład animacji poklatkowej (wycinanka, plastelina), realizowanej pod kamerą.

Uczestnikom zostaną przedstawione także możliwości kreowania animowanych światów, które mają nieograniczone możliwości ekspresji jak i plastyki. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się na wybranych przykładach filmowych jakie są możliwości animacji oraz jak ich mogą używać także sami domu.

„Koronka koniakowska” –zaproszone koronczarki z Koniakowa pokażą zainteresowanym, jak się hekluje, czyli szydełkuje. Zapoznają z podziałem i technikami wykonywania koronek (szydełkowe, igłowe, klockowe, siatkowe, frywolitki, teneryfowe).

„Superbohaterki. Świat i wielkie odkrycia” Małgorzata Frąckiewicz – Przy wspólnym czytaniu poznamy sylwetki czternastu niezwykłych kobiet, które zmieniły świat. Zapoznamy ciekawostki i informacje z przeróżnych dziedzin nauki. Wykonamy zadania i doświadczenia dzięki czemu odkryjemy świat na własną rękę w miejskim parku w Szczecinie.

12:00 koncert zespołu L.U.Z. BLUES.

W programie koncertu polskie i zagraniczne przeboje muzyki lat 70-tych i 80-tych.

17:00-20:00 Różankowa potańcówka

Różany Ogród Sztuki, Szczecin