ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 27.03.2016. Beat Junkies @ Alter Ego

ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 27.03.2016. Beat Junkies @ Alter Ego

24/03/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

nagłośnienie 10 kW High Definition aby otrząsnąć się po świątecznym śniadaniu???

27.03.2016 Alter Ego: impreza Beat Junkies w SzczecinieImpreza: Beat Junkies
zagrają: Alegria, S!CK, PCV Crew
GDZIE: Alter Ego. Pl. Batorego 4. 70-207 Szczecin
KIEDY: 27 marca 2016 (niedziela), START GODZ. 22:00
BILETY: 15/20 zł
do nabycia w klubie

Po kilkumiesięcznej przerwie nadeszła pora na kolejną porcje uzależniających beat’ów. Tym razem w szczecińskim Alter Ego gościmy reprezentantów Trójmiejskiego i Poznańskiego elektronicznego underground’u.

Siłą sejsmicznego wstrząsu tłoczyć w Was będą basową iniekcję w najczystszej postaci.

Przewodnikami w drodze do osiągnięcia sobotniego katharsis będą; SICK (BassEnslavement/Gdańsk), ALEGRIA (Drum Obsession/Poznań) oraz szczecińskie PCV Crew w składzie; Rats Milk, Robodrum i Vj Puh.

Czego możecie się spodziewać po naszych gościach? Przedstawią całe spektrum muzyki drum+bass. Pierwszy wpompuje w Wasze żyły smakowita selekcje cięższego dnb z elementami techno. Drugi zaserwuje najświeższe deepowe produkcje w nieco łagodniejszym klimacie – liquid i atmospheric. Doskonałą okazją do wypicia barowego shota będą urodziny jednego z ojców założycieli PCV Crew – Rats Milk’a. Tradycyjnie już na okoliczność imprezy „Beat Junkies” w klubie zostanie wymienione całe nagłośnienie na 10 kW High Definition. Nad oprawą wizualną czuwa niezawodny Vj Puh.

Niech bass będzie z Wami!!!

:: więcej o artystach

✖✖✖ ALEGRIA

To pochodzący z Poznania DJ, promotor i prezenter audycji radiowych poświęconych muzyce drum & bass. Od 2009 roku, kiedy Artiztix i Kriss_J z DrumObsession (ekipy promującej w stolicy Wielkopolski DNB) zaprosili go do zagrania pierwszego warm-upu, a później do czynnego udziału w kolektywie jako jego członek, nieustannie i obsesyjnie (pun intended) pracuje nad swoim skillem djskim, selekcją, kontaktem z publiką i organizacją imprez w ramach jednego z najdłużej i najprężniej obecnie działającego cyklu DNB w kraju.

Jego intensywną pracę nad sobą i oryginalny styl docenili też inni promotorzy. Alegria miał przyjemność grać w większości polskich miast, z kolei w 2012 wraz z takimi artystami jak Goldie, Roni Size, S.P.Y i Wilkinson dzielił Hybrid Stage w ramach Audioriver Festival, w 2013 wraz z ekipą Bassdrive grał na Sun & Bass we włoskim San Teodoro, a w 2014 na czeskim Let It Roll. W 2015 miał okazję grać na Audioriver po raz drugi (jako warmup Hybrid Tent oraz na Fashion Day stage).

Poznaniak nieustannie próbuje zarażać innych swoją miłością do muzyki. Od 2011 roku co środę w poznańskim Radio Afera prezentuje drum & bass wszystkim, którzy zechcą włączyć audycję „Połamana Lekkość Bitu”, natomiast od 2012 dołączył do grona prezenterów największego na świecie radia poświęconego DNB – Bassdrive.com, gdzie (również w środy) prowadzi audycję „DrumObsession”.

W swoich setach DJskich uwielbia mieszać style, łączyć melodyjne wokale z surowymi technicznymi rollerami, minimalistyczne i deepowe prestrzenie łamać breakami i snuć swoją nieprzewidywalną opowieść za pomocą umiejętnie dobranych blendów.

✖✖✖ S!CK

Muzyka techniczna pochłoneła mnie pod koniec 1997r. , wtedy zaczynałem słuchać house’u, techno. Po kilkunastu, kilkudziesięciu imprezach, zapragnąłem czegoś więcej 🙂 Pierwsze przygody, za „sterami” , miałem na domówkach, oraz w niewielkich klubach. Był to początek 2000 roku. Grywałem wtedy wszelkie odłamy housu, bazując głównie na (French/Funky). Podczas trzy letniej wędrówki,zacząłem odkrywać coraz to mocniejsze brzmienia. W ten sposób ,na początku 2003r. w moich setach, zaczeły się pojawiać kawałki, z pogranicza (Tribal/ Tec./ Deep/ Progressive House, oraz funky Techno). Pod koniec 2003r. co raz bardziej zaciekawiał mnie drum&bass. Z początku były to jump’upwe oraz liqidowe dzwięki. Podczas dalszej muzycznej wędrówki , kroczyłem, między coraz to mocniejszymi odłamami d’n’b ,oraz techno/ electro/ (house)clash. W miarę jak poszczególne odłamy ewoluowały , moje gusta pozostawały przy mocniejszych brzmieniach Drum&Bass (Darkside/ Darkstep/ Technoid/ Neurofunk/ Techstep). W swoich setach niezależnie od odłamu muzyki technicznej, staram się przekazać jak najwięcej energii. Ostatnio związany ze Sfinks700 (Sopot), oraz CSG(Centrum Stocznia Gdańsk), gdzie odbyło się wiele dobrych imprez. Od ponad osmiu lat współtworzę projekt BassEnslavement, który mam nadzieję, iż w najbliższym czasie, będzie zapewniał, coraz więcej przyjemności fanom muzyki technicznej.

✖✖✖ ROBODRUM

Pierwsze electro bity zaczął konstruować w 2001 roku, jednak dopiero po spotkaniu z Africą Bambaatą dostał iluminacji i tworzenie muzyki stało się ideałem wartym grzechu, piedestałem, wartością wysoko ulokowaną na szczeblach pasji. Kolejne jej szczeble to zakup dwóch decków plus mixer i co się z tym wiąze, próba swoich sił w DJingu. Dokonania producenckie to kilkanaście numerów wynikających z naprzemiennej przeplatanki weny i nieweny. Efektem jego działalności producenckiej jest album „The Message”, wydany w labelu Elektropunz. Ulubione wytwórnie- Monotone, Battletrax, FBI, Satamile, XOX, Dominance Electricity, Drivecom, Electrixxx. Priorytety to futurologia, ósemkowy bass przester, odpowiednie flow i tempo, kosmiczny pad, mroczny vokoder / text too speech, blip beeeep break, wiedza ezoteryczna, roboty, walka o przetrwanie, past, present, future, armageddon!

✖✖✖ RATS MILK

Fascynacja muzyką elektroniczną szybko przemieniła się w uzależnienie do kolekcjonowania czarnego tworzywa. Mixowaniem na poważnie zajął się w 2006 roku. Razem z przyjaciólmi (PCV Crew) organizuje cykl imprez – Beat Junkies na którym mieli okazje gościć znamientych DJ i producentów z Polski i zagranicy. Jego charakterystyczny styl łączy atmosferyczne brzmienia, które przeplatają się z głębokimi neurotycznymi akcentami. Dzięki kreatywnej syntezie i muzycznemu eklektyzmowi stał się rozpoznawalny w środowiskach undergroundowej muzyki elektronicznej w Polsce. Oprócz drum & bass często sięga po produkcje z gatunków; techno, future bass, dubstep by na parkiet tłoczyć dźwięki najniższych częstotliwości .

★★★ PUH

Teledyski z takich wytwórni jak Warp, Ninja Tune oraz Mu Planet zainspirowały go do tworzenia własnych wizualizacji oraz złożonych animacji. Zawsze jednak muzyka zajmowała pierwsze miejsce, to dzięki niej odkrył większość pomysłów i ukształtował swój dotychczasowy styl.
Jego projekcje najlepiej prezentują się w rytmach Breakcore, DnB, Dubstep czy Ambient. Współpracuje z wieloma artystami tworzącymi muzykę elektroniczną oraz muzykę poważną.
Jego umiejętności można było zobaczyć między innymi w poznańskim Eskulapie oraz Novowiejskiej, bydgoskim IQ , zlotach forum dnb.pl (www.dnb.pl/),berlińskich kolaboracji ricochet gathering 2010, dwóch edycjach festiwalu Boogie Brain 2010,2011 (www.boogiebrainfestival.pl/), czy Warsaw Student Festiwal Ursynalia 2011 (www.ursynalia.pl/). VideoZone (www.videozone.p) 3 miejsce w konkursie na najlepszą realizację vj-ską.
Obecnie jest jednym z rezydentów szczecińskiego „Alter Ego” i „Pierwszego Miejsca” gdzie w ich zaciszu realizuje swój misterny projekt -VIDEO VOICE, polegający na mocnym powiązaniu dźwięków z obrazem, ale i również na tworzeniu instalacji w przestrzeniach miejskich.