ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 28.02.2014. Maciej Balcar – wręczenie Złotej Płyty @ Lulu Club

ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 28.02.2014. Maciej Balcar – wręczenie Złotej Płyty @ Lulu Club

22/02/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, rozrywka, kluby nocne, Lulu Club, Maciej Balcar, złota płyta, w Szczecinie

Szczecin, rozrywka, kluby nocne, Lulu Club, Maciej Balcar, złota płyta, w SzczecinieImpreza: Maciej Balcar – wręczenie Złotej Płyty
Gdzie: Lulu Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 28 luty (piątek), start godz. 21:00
Bilety: rezerwacje pod nr tel. 515 604 585

W piątek (28.02.2014) w szczecińskim Lulu Club zostanie wręczona złota płyta dla Macieja Balcara.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na ten wieczór podczas, którego Maciek wystąpi specjalnie dla Was!

Maciej Balcar jest człowiekiem renesansu – muzyk, autor tekstów, kompozytor, aktor teatralny oraz filmowy.

W 2000 roku rozpoczął współpracę z zespołem Harlem, którego owocem była płyta „Amulet”. Od 2000 roku Maciej gra główną rolę w musicalu autorstwa Andrew Lloyd Webbera „Jesus Christ Superstar” wystawianym przez Chorzowski Teatr Rozrywki,

Pod koniec 2000 roku dostał propozycję objęcia roli wokalisty, legendy polskiej sceny rockowo-bluesowe, zespołu Dżem. Już od ponad dekady Maciek tworzy i występuje z kapelą, która nadal zbiera na każdym swym koncercie tysięczne tłumy. Od tego czasu zespół nagrał dwa albumy studyjne „2004” oraz „Muza”, który pokrył się platyną.

Rok po rozpoczęciu współpracy z Dżemem, Maciek zadebiutował w dubbingu, podkładając głos (org. Matt Damon), jak i nagrywając polskojęzyczne wersji piosenek do filmu „Mustang z Dzikiej Doliny” autorstwa Briana Adamsa.

W „Skazanym na Bluesa” dał się poznać szerszej rzeszy odbiorców jako aktor, wcielając się w postać Indianera, czyli alter ego głównego bohatera. Ekranizacja życia osławionego Ryśka Riedla okazał się najpopularniejszą produkcją polską roku 2005. Film wygrał w 2005 Złotego Lwa w kategorii nagrody publiczności dla najdłużej oklaskiwanego filmu. Produkcja zdobyła także liczne nominacje w prestiżowych nagrodach filmowych jak Złote Kaczki, Orły oraz Złote Lwy.

Oprócz licznych koncertów, które gra z zespołem Dżem oraz przedsięwzięć teatralnych, Maciek jest często zapraszany do gościnnych udziałów w różnorodnych projektach muzycznych. Można go usłyszeć na takich albumach jak „W hołdzie Tadeuszowi Nalepie”, „Warszawskie Dzieci Pójdziemy w Bój”, „Mec Duety”, „Pieśni łagodnych – Koncert Wojciecha Bellona”, „Odnalezione Piosenki Bogdana Łyszkiewicza”, „Jeszcze więcej kurzu”, „Carrantuohill – 25”, „Klenczon Legenda”, ponadto utwór artysty „Biały wilk” stał się oficjalną piosenką promującą grę Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w Polsce.

Szczecin, rozrywka, kluby nocne, Lulu Club, Maciej Balcar, złota płyta, w Szczecinie

W piątek 28 lutego 2014 Maciej Balcar – tylko w Lulu Club!