ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Koncerty. 02.06.2012. Różany Ogród Sztuki czyli koncert w Różance

28/05/2012 0 przez kierunek Szczecin
Koncert: Różany Ogród Sztuki
Gdzie: Ogród Różany Różanka
Kiedy: 2 czerwca 2012 (sobota), start godz. 12:00
bilety: wstęp wolny

 

szczegóły koncertu w ramach Różanego Ogrodu Sztuki w rozwinięciu…

12:00 koncert szczecińskiej orkiestry paradnej Olimpia
12:00 Kiermasz prac plastycznych uczniów Liceum Plastycznego
12:00 Dzień książeczki małej i dużej, w programie: literackie Swap Party, czyli giełda wymiany książek oraz budowa ekologicznej rzeźby Króla Maciusia, podczas której dzieci nauczą się jak segregować odpady i co można zrobić z rzeczy, które tylko pozornie nadają się do śmieci.
12:40 Koncert kwartetu smyczkowego, uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego w Szczecinie pod opieką Ireny Olejnik.
13:30 Spektakl pt. „Nikogo nie ma w domu”. Interaktywna bajka dla dzieci nawiązująca do popularnej książki Janusza Korczaka pt. „Król Maciuś I”. Chłopiec zostaje sam w domu i na prośbę rodziców musi zająć się i zaopiekować młodszą siostrą. Okazuje się, że bycie dorosłym nie jest takie proste. Maciuś nie radzi sobie z wieloma rzeczami, które trzeba zrobić w domu, a o pomoc będzie prosił dzieci z Różanki.

Różany Ogród Sztuki – cykl koncertów plenerowych w wykonaniu studentów szkół muzycznych oraz artystów szczecińskiej sceny muzycznej, odbywających się w każdą sobotę i niedzielę letniego sezonu. Występom w Ogrodzie Różanym towarzyszą zabawy i spektakle dla dzieci.