ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Koncerty. 22.08.2015. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie

ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Koncerty. 22.08.2015. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie

18/08/2015 0 przez Imprezy w Szczecinie

warsztaty muzyczne, spektakl Kopciuszek oraz koncert zespołu Srebrzyści akordeoniści czyli sobota w Ogrodzie Różanym…

Szczecin, Różanka, Ogród Różany, koncert, Różany Ogród Sztuki, kierunek Szczecin, weekend w Szczecinie, koncerty w Szczecinie

Koncert: Srebrzyści akordeoniści
Różany Ogród Sztuki
GDZIE: Ogród Różany / Różanka. ul. Jasienicy. Szczecin
KIEDY: 22 sierpnia 2015 (sobota), start godz. 11:00
BILETY: WSTĘP WOLNY

11:00-13:00

Warsztaty muzyczne – warsztaty wokalne (ćwiczenia z emisji głosu, dykcji, ruch sceniczny, poznawanie technik śpiewu: śpiew sylabiczny, melizmatyczny, czy mormorando).
Zajęcia przygotuje i poprowadzi znany szczeciński muzyk, założyciel popularnego zespołu dziecięcej piosenki ARFIK – Ryszard Leoszewski.

Warsztaty teatralne – formuła warsztatów polega na spotkaniu aktora z widzem. Każdorazowo po spektaklu/warsztatach: rozmowa na temat teatru. Uczestnicy zapoznają się z rodzajami teatru, teatralnych formach i ludziach go tworzących. Podczas mini wykładów / rozmów nastąpi przybliżenie pojęć teatralnych: sufler, inspicjent, reżyser, choreograf itp.

12:00 Koncert zespołu Srebrzyści akordeoniści, który tworzą: Zbigniew Kulesza, Kazimierz Czapiewski oraz Czesław Lewicki, trzej panowie na emeryturze, którzy spotkali się po latach i postanowili wspólnie zagrać na swoich ulubionych instrumentach.

Wszyscy trzej są absolwentami Szkoły Muzycznej w klasie akordeonu. Szkołę tę ukończyli w latach 60-tych ubiegłego wieku. Srebrzyści Akordeoniści spotykają się od dwóch lat i w tym okresie zagrali kilkanaście koncertów, kontynuując swoją pasję. Ostatnio dołączyła do nich wokalistka – Natalia Glinka, która podczas sobotniego koncertu zaśpiewa z zespołem kilka piosenek.

13:00-14:00 Spektakl „Kopciuszek” według Braci Grimm. Żadna z bajek całego świata nie cieszy się takim rozgłosem, jak fantastyczna baśń pt. Kopciuszek. Baśń wywodzi się ze starożytności i jest znana na wszystkich kontynentach. Na warsztatach uczestnicy będą pracować nad jednym z najsłynniejszych opracowań baśni według Braci Grimm. W zadaniu wykorzystywane są różne formy aktywności, a warsztaty kończą się wspólnym spektaklem

Różany Ogród Sztuki

W sezonie letnim (od ośmiu) lat Ogród Różany zamienia się w Różany Ogród Sztuki. W każdą sobotę i niedzielę w Ogrodzie Różanym odbywają się koncerty plenerowe. Koncertom towarzyszą wystawy prac plastycznych.

 W tym miesiącu zostanie zaprezentowana wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego im. Constantina Brancusi w Szczecinie. Pokazane zostaną prace z zakresu malarstwa (martwa natura i pejzaż), rysunku (martwa natura) oraz fotografii (pejzaż i fotografia makro przyrody).

Różanka Dzieciom

Przedsięwzięcia artystyczne skierowane do najmłodszych odbiorców. W ramach projektu nie zabraknie spektakli interaktywnych oraz warsztatów rozwijających twórczość dziecka. Nowością w tegorocznym cyklu imprezy będą „Różankowe czytanki”, czyli rodzinne, interaktywne spotkania z książką (działania realizowane w Ogrodzie Różanym w każdą sobotę).

Różana czytelnia, czyli plenerowa strefa wolnych książek.

Każdy kto odwiedzi Różany Ogród od 23 maja do 31 sierpnia (2015) będzie mógł zostawić, wziąć lub poczytać na miejscu książkę. Projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji „uwalniania książek”, który wielu osobom daje szansę na przeczytanie książek, bez konieczności jej zakupu.