ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Wydarzenia. 11.11.2018. Narodowe Święto Niepodległości @ Plac Szarych Szeregów

ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Wydarzenia. 11.11.2018. Narodowe Święto Niepodległości @ Plac Szarych Szeregów

05/11/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

wydarzenie zorganizowane w ramach obchodów 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości…

11.11.2018 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, Plac Szarych SzeregówWydarzenie: Narodowe Święto Niepodległości
Gdzie: Plac Szarych Szeregów. 70-001 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 11 listopada 2018 (niedziela), program w rozwinięciu
Bilety: wstęp wolny

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się na Placu Szarych Szeregów.

Uświetnią je występy cenionych i tytułowanych zespołów: Arfik i Tulia. W pobliskiej siedzibie Szczecińskiej Agencji Artystycznej będą zaś miały miejsce warsztaty i działania artystyczne.

Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada 2018
Szczecińska Agencja Artystyczna, al. Wojska Polskiego 64
PROGRAM

11:00-15:00 warsztaty edukacyjno-artystyczne dla dzieci o polskich barwach narodowych

podczas warsztatów uczestnicy na specjalnym podobraziu odbiją swoją dłoń – białą lub czerwoną. Praca zostanie wyeksponowana przed siedzibą SAA. Wykonane zostaną również autorskie broszki o barwach biało-czerwonych oraz chorągiewki, rozdane następnie mieszkańcom podczas uroczystości o godz. 15:30.

11:00-15:00 Ty 100 lat temu na fotografii

w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, każdy chętny będzie mógł wykonać sobie okolicznościowe zdjęcie nawiązujące strojem lub eksponatem historycznym do czasów sprzed 100 lat.

Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada 2018
Pl. Szarych Szeregów
PROGRAM

14:30 Grupa artystyczna Arfik w programie pt. „Mamy dom” – koncert / „Mamy dom” – jakie to oczywiste i proste.

Współczesnym dzieciom trudno uwierzyć, że nie zawsze tak było. ARFIK wyśpiewa swą radość właśnie z tego – że dom, kraj, miasto, rodzina są dziś codziennością. Że można je współtworzyć i czuć się w tym bezpiecznie. Że wielka jest wartość małych, zwyczajnych gestów i uczynków, które budują to, co nazywamy domem. Młodzi artyści zaśpiewają autorskie piosenki z muzyką Ryszarda Leoszewskiego i słowami Barbary Stenki.

15:30 uroczystość patriotyczna przy popiersiu Marszałka J. Piłsudskiego.

16:30 Koncert grupy Tulia

zespół Tulia to cztery utalentowane dziewczyny ze Szczecina, które kultywują rodzimą tradycję muzyki ludowej. Okrzyknięte „objawieniem polskiej sceny muzycznej” podbiły serca polskich oraz zagranicznych słuchaczy folkowymi aranżacjami popularnych piosenek. Podczas koncertu „Premiery” w ramach tegorocznego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobyły trzy statuetki: nagrodę jurorów, publiczności oraz nagrodę specjalną od ZAIKS.

11.11.2018 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, Plac Szarych Szeregów