ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Wydarzenia. 14-23.12.2018. Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy @ Aleja Kwiatowa

ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Wydarzenia. 14-23.12.2018. Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy @ Aleja Kwiatowa

07/12/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

wydarzenie zorganizowane w ramach obchodów 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości…

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018, Szczecin - Aleja KwiatowaWydarzenie: Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy
Gdzie: Aleja Kwiatowa. 70-551 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 14-23 grudnia 2018
Bilety: wstęp wolny

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a razem z nimi Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym nie może zabraknąć Świętego Mikołaja, choinek i innych atrakcji.

W piątek, w południe (14 grudnia 2018) rozpocznie się trzeci szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy.

Podczas Świątecznego Jarmarku na dziesięć dni trzy szczecińskie place – Aleja Kwiatowa, pl. Żołnierza oraz pl. Lotników przeniosą nas w magiczny świat świąt.

Wśród aromatycznych zapachów choinek, grzanego wina, domowych wypieków i tradycyjnych potraw, na odwiedzających będzie czekać moc atrakcji i niespodzianek. Wydarzenie potrwa do niedzieli (23 grudnia 2018).

Jarmark Bożonarodzeniowy będzie doskonałą okazją zrobienia świątecznych zakupów. Wzdłuż Alei Kwiatowej, pl. Żołnierza oraz na pl. Lotników zostanie ustawionych 75 pięknych, drewnianych domków z przeróżnym asortymentem. Na terenie imprezy będzie można kupić m.in. pierogi, obwarzanki, ryby, przekąski, tradycyjnie wypiekane chleby, naturalne wędliny i sery, miody, także pitne, regionalne piwa i wina i oczywiście choinki!

Szczecin ubrany na Święta, czyli galeria fotografii iluminacji przygotowanych na Święta Bożego Narodzenia 2015 w SzczecinieOdwiedzając nasz jarmark, będzie można zaopatrzyć się nie tylko w produkty spożywcze, to będzie także idealne miejsce dla tych, którzy swoim bliskim pragną podarować coś wyjątkowego, bo wśród asortymentu znajdziemy m.in.: kubki, naturalne kosmetyki, świąteczne ozdoby, ręcznie malowane bombki, rękodzieło, drewniane zabawki czy bawełniane chusty, czapki i ciepłe kapcie.

Oczywiście nie zabraknie grzanego wina, gorącej czekolady, słodkich gofrów, mini pączków, hiszpańskich churrosów, kołaczy czy polanych czekoladą owoców. Podczas jarmarku będziemy mogli skosztować także tureckich specjałów czy dań z kuchni gruzińskiej.

Jarmark Bożonarodzeniowy będzie obfitował także w moc atrakcji i niespodzianek. Na każdym z trzech placów pojawi się coś zaskakującego. Pięknie przyozdobiona Aleja Kwiatowa będzie doskonałym tłem dla wieczornych zdjęć. Oprócz ogromnej bombki, którą pokochali szczecinianie, pojawi się tam świąteczna wiata z mnóstwem świecidełek, pod którą będzie można zjeść coś dobrego czy wypić ciepłą czekoladę.

Jak co roku w Alei Kwiatowej stanie jemiołowy zakątek. To okazja dla wszystkich zakochanych do wizyty na terenie Jarmarku Bożonarodzeniowego i odwiedzenia w towarzystwie drugiej połówki, właśnie jemiołowego zakątka, bo przecież pocałunek złożony pod jemiołą na ustach ukochanej osoby wróży miłość na długie lata.

Czymże byłby Jarmark Bożonarodzeniowy bez karuzeli weneckiej (wiedeńskiej). Pięknie oświetlona i wprawiona w ruch jest gwarancją uśmiechów na dziecięcych twarzach. W tym roku karuzela zmieni swoje położenie i stanie na placu Żołnierza (w miejscu dawnego Pomnika Wdzięczności).

Szczecin ubrany na Święta, czyli galeria fotografii iluminacji przygotowanych na Święta Bożego Narodzenia 2015 w SzczeciniePodczas tegorocznego Jarmarku na pl. Lotników zamiast sceny pojawi się duża hala namiotowa, w której będą prowadzone warsztaty i animacje. Już pierwszego dnia Jarmarku pojawią się w niej uczniowie szczecińskich szkół, którzy przyozdobią swoje choinki i wezmą udział w przygotowanych dla nich animacjach i konkursach. Choinki będzie można podziwiać przez cały czas trwania Jarmarku na terenie imprezy.
Każdy jarmarczny weekend będzie wypełniony programem artystycznym.

Na pierwszy weekend (15-16 grudnia 2018) oprócz występów artystycznych, odbędzie się wielkie gotowanie. Wspólnie z kucharzami przygotujemy tradycyjne dania bożonarodzeniowe.

Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach m.in. ze zdobienia pierników, a rodzice posłuchać rad ekspertów o tym, jak nie przytyć w święta czy, jak się nie pokłócić z rodziną w trakcie bożonarodzeniowej zawieruchy. W ten weekend spróbujemy też zrobić własne bombki, śnieg, chmury oraz wiele innych.

Drugi weekend (22-23 grudnia 2018) będzie obfitował w świąteczne animacje, zabawy, przedstawienia, koncerty kolęd oraz przekazanie Światła Betlejemskiego mieszkańcom Szczecina i harcerzom. Inicjatorem jest Związek Harcerstwa Polskiego, którego członkowie ze sceny przybliżą ideę światła betlejemskiego, złożą świąteczne życzenia i wspólnie z mieszkańcami zaśpiewają kolędy. Na scenie zaprezentują się m.in. członkowie Pałacu Młodzieży.

Świąteczna filmowa niespodzianka

„Kevin Sam w domu”, „Grinch: świąt nie będzie”, „Listy do M.” czy „To właśnie miłość” – to tylko część świątecznych projekcji filmowych, które…będzie można zobaczyć podczas tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego!

Każdego popołudnia hala namiotowa na placu Lotników będzie zmieniać się w salę kinową. Będą leżaki, koce i ogrzewacze, tak żeby nikt nie zmarzł podczas wieczornego seansu. Wstęp będzie bezpłatny.

Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Szczecinie odbędzie się w dniach 14-23.12.2018

Godziny otwarcia:

poniedziałek-czwartek, w godz. 12:00-20:00
piątek, sobota, niedziela, w godz. 10:00-22:00

lokalizacja: Aleja Kwiatowa, Plac Żołnierza Polskiego, Plac Lotników

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018, Szczecin - Aleja Kwiatowa