ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Wydarzenia. 15-16.09.2018. Kiermasz Ogrodniczy – Pamiętajcie o Ogrodach 2018 @ Wały Chrobrego

ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Wydarzenia. 15-16.09.2018. Kiermasz Ogrodniczy – Pamiętajcie o Ogrodach 2018 @ Wały Chrobrego

12/09/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

jesienna edycja kiermaszu ogrodniczego Pamiętajcie o Ogrodach na Wałach Chrobrego…

15-16.09.2018 Kiermasz Ogrodniczy - Pamiętajcie o Ogrodach 2018Wydarzenie: Kiermasz Ogrodniczy – Pamiętajcie o Ogrodach 2018
Wałówka z przysmakami
Gdzie: Wały Chrobrego. 70-500 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 15-16 września 2018 (sobota-niedziela)
Bilety: wstęp wolny

Pamiętajcie o ogrodach – Kiermasz Ogrodniczy na Wałach Chrobrego

Przed nami kolejna edycja Kiermaszu ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach” na Wałach Chrobrego.

Wśród szeregu roślin oferowanych przez wystawców znajdziemy m.in.: drzewka i krzewy owocowe i ozdobne, byliny, cebule kwiatowe, trawy, pnącza ozdobne i jadalne, krzewy róż, świeże zioła w doniczkach, wrzosy i wiele innych roślin.

Wszystko to w szerokiej gamie i obfitości odmian – znanych i lubianych oraz nierzadko zupełnie nowych i kolekcjonerskich. Tak szeroki wybór zawdzięczać będziemy producentom, którzy przyjadą specjalnie do Szczecina z wielu rejonów Polski.

Wystawcy lubią do nas przyjeżdżać, bo wiedzą, że szczecinianie kochają zieleń i znają się na roślinach, więc specjalnie dla nich starannie przygotowują, selekcjonują towar, aby zadowolić każdego, najbardziej nawet wybrednego klienta.

Ponadto w ofercie kiermaszu ogrodniczego znajdą się: mała architektura, kosiarki, ceramika, rękodzieło do domu i do ogrodu. Swoje stoisko będzie miał Polski Związek Działkowców, gdzie fachowych porad będą udzielać instruktorzy ogrodniczy oraz gdzie będzie można zbadać odczyn gleby.

Nie tylko ogród – także domową spiżarnię będzie można wzbogacić o nie lada specjały, bo „Pamiętajcie o ogrodach” to także kiermasz jadła regionalnego, czyli „Wałówka z przysmakami” zlokalizowana w ulicy Szczerbcowej. Wskazane przed okresem jesienno-zimowym miody z najlepszych pasiek, czosnek z ekologicznych upraw, przetwory, sery z Podhala, z Podlasia i Mazur, pieczywo i wędliny robione według tradycyjnych, regionalnych receptur (z Podhala, Podlasia, Kurpiowszczyzny i Litwy), kwas chlebowy, hiszpańskie oliwki, przysmaki z Turcji, węgierskie kołacze i langosze, obwarzanki tomaszowskie, ekologiczne wina owocowe, piwa z minibrowarów.

To wszystko w jednym miejscu i czasie – za sprawą Kiermaszu Ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach”, który po raz XXXVII zagości na Wałach Chrobrego, gromadząc ponad 100 wystawców z całej Polski.

Organizatorzy zapraszają w sobotę (15 września 2018) w godzinach 9:00-18:00 oraz w niedzielę (16 września 2018) w godzinach 9:00-17:00.

15-16.09.2018 Kiermasz Ogrodniczy - Pamiętajcie o Ogrodach 2018