ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy/Wydarzenia. 25.05.2013. Szczecińska Majówka 2013 @ Park Kasprowicza, Jezioro Rusałka

20/05/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin imprezy, Szczecin wydarzenia, majówka, 25.05.2013, majówka na Błoniach, majówka w Parku Kasprowicza, jezioro Rusałka, majówka nad Rusałką

Szczecin imprezy, Szczecin wydarzenia, majówka, 25.05.2013, majówka na Błoniach, majówka w Parku Kasprowicza, jezioro Rusałka, majówka nad RusałkąWydarzenie: Szczecińska Majówka 2013
GDZIE: Park Kasprowicza, jezioro Rusałka. SZCZECIN
KIEDY: 25 MAJA 2013 (sobota), START GODZ. 12:00

W sobotę (25 maja 2013) w Parku Kasprowicza nad Rusałką podczas tegorocznej Szczecińskiej Majówki 2013 oprócz koncertu na wodzie czy pokazu multimedialnego zobaczyć będzie można…
:: więcej informacji w rozwinięciu…

Od godziny 12:00 w pasie jeziora na odcinku od Amfiteatru do mostku japońskiego zaplanowano szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Pas ten zostanie podzielony na STREFY – m.in. strefę historyczną, strefę zabaw dziecięcych czy strefę sportu i rekreacji.
GŁÓWNE działania towarzyszące SZCZECIŃSKIEJ MAJÓWCE 2013 zaplanowano nie tylko na lądzie, ale także na wodzie.

Wśród kluczowych punktów programu majówki szczecińskiej znajdują się:

16:00 Koncert na wodzie.

Majówkowy koncert na wodzie czyli pływająca scena, która zostanie zamontowana na specjalnych pływakach kilka metrów od brzegu, po raz pierwszy w pięknej scenerii jeziora Rusałka.
Na program artystyczny koncertu składać się będą zespoły, których muzyka pełna jest wiosennej energii.

22:00-22:30

(Po zmroku, około godz.) na Rusałce, na wysokości fontanny odbędzie się wielki finał majówki, czyli pokaz multimedialny.
Wykorzystując wodę z jeziora powstanie ekran wodny. Połączenie elementów świetlnych z powierzchnią ekranu i jego specyficzną strukturą, a także naturalną scenerią da efekt w postaci wyjątkowego, niecodziennego show.

Pozostałe atrakcje
SZCZECIŃSKA MAJÓWKA 2013

Sporty wodne i rekreacja.

Możliwość korzystania ze sprzętu wodnego: rowery wodne w kształcie łabędzi, kule bańki (kula wypełniona powietrzem, która wraz z uczestnikiem utrzymuje się na powierzchni wody).
Prezentacja sportów, sprzętu, pojęć żeglarskich, konkursy żeglarskie, szkółka kitesurfingowa, windsurfingowa, TOR SKIMBORDOWY – mini zawody, prezentacja sprzętu kitesurfingowe…

Pokazy historyczne

Rozstawienie obozu i stanowisk umożliwiających odwiedzającym zapoznanie się z elementami wyposażenia, możliwość wypróbowania broni, prezentacja rzemiosł, prezentacja kuchni wczesnośredniowiecznej z prezentacją ziół i przygotowywaniem podpłomyków, prezentacja uzbrojenia, pokazy walk przy użyciu broni wczesnośredniowiecznej z komentarzem historycznym oraz scenki w elementami walki, historyczne gry, zabawy i konkursy dla turystów dorosłych i dzieci (m.in. rzuty oszczepem, strzelanie z łuku, „tzw.” droga wojownika, picie np. piwa z rogów, inne).
Rejsy łodzią słowiańską
Łódź „Dobrawa” to replika zbudowana na podstawie wraku łodzi słowiańskiej pochodzącej z X wieku a odnalezionej w Wolinie. O unikatowości łodzi stanowi fakt, że konstrukcja i poszycie łączone jest nie żelaznymi nitami, ale drewnianymi kołkami, co jest wyróżnikiem łodzi słowiańskich. Napędem „Dobrawy” jest 5 par wioseł i żagiel rejowy. Sterem zaś typowe dla łodzi wczesnego średniowiecza wiosło sterowe umieszczone na prawej burcie (stąd żeglarskie określenie „sterburta”).

Cygański Tabor

-cygańskie wozy, które obrazują życie Cyganów w czasach taborów
-wróżki cygańskie
-kotły do stepowania-jako atrakcja i zarówno tradycja cygańskiego tańca
kiermasz strojów cygańskich
-cygańskie piosenki
-konkurs tańca cygańskiego

Strefa Kataryniarzy

Po wojnie tradycja kataryniarska prawie całkowicie w Polsce zaginęła. Pojedyncze egzemplarze katarynek są w muzeach lub trzymane w zamknięciu przez prywatnych kolekcjonerów. Od kilku lat katarynki powoli wracają do łask, a ich nie-zapomniane melodie na nowo rozbrzmiewają w naszych miastach i w naszych sercach. Specjalnie utworzona podczas Majówki strefa Kataryniarzy to przyłączenie się do idei przywracania do życia tak bardzo pięknej, a zarazem niemalże zapomnianej w Polsce tradycji.
Organizator zapewnia sporo atrakcji dla najmłodszych w strefie zabaw dziecięcych.

Wydarzenie: Szczecińska Majówka 2013
GDZIE: Park Kasprowicza, jezioro Rusałka. SZCZECIN
KIEDY: 25 MAJA 2013 (sobota), START GODZ. 12:00

źródło: saa.pl