Szczecin. Informacje. 09.09.2012. Regaty Omega Floating Garden zakończone

09/09/2012 0 przez kierunek Szczecin

Ostatnie regaty sezonu w klasie Omega okazały się być szczęśliwe dla zawodników z Gdańska i Krakowa.

Na Jeziorze Dąbie ścigało się 19 załóg, 12 w grupie Standard i 7 w grupie Sport.

Frekwencja była co prawda niższa niż w ubiegłym roku, ale do Szczecina przyjechali zdecydowanie najlepsi żeglarze z całej Polski. Niektórzy z nich, aby przyjechać na regaty Omega Floating Garden musieli pokonać, prawie 800km. Wszyscy, chwaląc klimat miasta i organizację imprezy zapowiedzieli swój powrót za rok.

:: szczegóły w rozwinięciu…

Podczas dwóch dni regat rozegrano 7 z 9 planowanych wyścigów. W sobotę przy lekkim słońcu wiał dobry dla żeglarzy, choć zmienny wiatr. W niedzielę proporcje się zmieniły. Temperatura znacznie wzrosła, a jezioro wyglądało jak tafla lustra. Z powodu braku wiatru start został przesunięty o ponad godzinę, by po rozegraniu zaledwie jednego wyścigu przerwać zawody.
Były to niezwykłe regaty nie tylko ze względu na to, że są ostatnimi w sezonie w tej klasie. Na wodzie niestety nie obyło się bez kolizji i protestów. Sędziowie długo debatowali z zawodnikami, ale na szczęście sportowy duch współzawodnictwa i fair play nie opuścił żeglarzy. Różnica wieku pomiędzy najstarszym, a najmłodszym zawodnikiem wyniosła, aż 40 lat, więc te regaty były spotkaniem doświadczenia z żeglarskim debiutem.

Oficjalne wyniki klasa Omega Standard
Miejsce 1 – POL 7, PACANOWSKI MARCIN, PACANOWSKI ARTUR, OSOSIŃSKI MICHAŁ, AZS UNIWERSYTET EKON. KRAKÓW
Miejsce 2 – POL 502, ŁUKOWSKI WOJCIECH, DŁUGASZEWSKI ZBIGNIEW, JAWORSKI DANIEL, LKŻ SŁAWA
Miejsce 3 – POL 174, WITKOWSKI PRZEMYSŁAW , RZEPKA MARIUSZ, SELMOSER HUBERT, LIRA SAILING TEAM

Oficjalne wyniki klasa Omega Sport
Miejsce 1 – POL 177, SADOWSKI TYMON, JACEK ZALEWSKI, KACPER OLSZEWSKI, AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA
Miejsce 2 – POL 104, KORDEK JANUSZ, MIADZIOŁKO CEZARY, RULIŃSKI CEZARY, LKŻ SŁAWA
Miejsce 3 – POL 35, NADOLNY JERZY, WOŁOSZYN MAREK, URBAŃSKI WITOLD, JK CHALKOS LUBIN

Dzięki wsparciu sponsorów wszyscy otrzymali upominki, a zwycięzcy puchary i nagrody. Regaty Omega Floating Garden organizowane były przez Centrum Żeglarskie już trzeci raz. Rozgrywane były w dniach 8-9 września.

Patronami regat byli Prezydent Miasta Szczecin, Związek Gmin i Miast Morskich, Telewizja Szczecin, Radio Szczecin i Portal Żeglarski. Sponsorami Finału Pucharu Polski w klasie Omega zostały firmy Tech Media, Skaut Jacht, Generali, Sail Piotr Przybylski, Składy Węgla, a także ZWiK Szczecin