Szczecin. Informacje. 21.03.2010. Giełda zoologiczna. DK Słowianin

21/03/2010 9 przez kierunek Szczecin

Specjalnie dla naszych czytelników odwiedziliśmy w dniu dzisiejszym Giełdę Zoologiczną, która od 7 marca wznowiła swoją działalność – teraz jest organizowana w Szczecińskim Domu Kultury Słowianin.

Jedne z wielu wystawianych psów

Opiekę nad giełdą sprawuje pani Alina Rychta. Głównym zadaniem jakie sobie stawia organizatorka jest uświadamianie zarówno przyszłych jak i obecnych właścicieli zwierząt w kwestii wyboru odpowiedniego zwierzęcia, jego pielęgnacji czy ogólnych wiadomości na jego temat. Celem jest zminimalizowanie ilości rozczarowanych właścicieli i pośrednio ilości zwierząt które w skutek nieprzemyślanych decyzji o zakupie trafiają do schroniska. Jako, że „nowa” giełda ma w przyszłości stać się centrum integracji szczecińskich stowarzyszeń pro-zwierzęcych podczas jej trwania można spotkać osoby reprezentujące stowarzyszenia na rzecz pomocy czworonogom. Przykładem jest znany w Szczecinie Zwierzęcy Telefon Zaufania z panią Teresą Piątkiewicz na czele.

Zgodnie z intencją giełdy każdy kto posiada zwierzęta do oddania, może nieodpłatnie wystawić je na giełdzie.

Wśród wystawianych zwierząt

dominują psy różnych ras oraz koty.
Jednak nam udało się spotkać pana z firmy Hardun, który na giełdzie oferował  żywy pokarm dla gadów/płazów. Jest to pierwsza wizyta tej firmy na giełdzie zoologicznej i niewykluczone, że przy odpowiednim zainteresowaniu już na następnej giełdzie zaprezentuje on okazy egzotycznych zwierząt, do czego gorąco namawiamy.

Hardun – pokarm dla gadów/płazów

Każdego tygodnia szczecińską giełdę odwiedza około trzystu miłośników zwierząt i około dziesięć zwierząt znajduje nowy dom. Wśród odwiedzających znajdują się osoby już zdecydowane na przyjęcie pod swój dach nowego członka rodziny, ale i takie które jeszcze się wahają – wszyscy mogą liczyć na fachowe porady doświadczonego zespołu w skład którego wchodzą zarówno fachowcy jak i hobbyści.

Wszystkie potrzebne informacje znajdą więc Państwo w jednym miejscu.

lek. wet. Zygmunt Bąk

Lekarz weterynarii o którym mowa to pan Zygmunt Bąk prowadzący Gabinet w Kołbaskowie. Z szczecińska giełdą zoologiczną – jak mówi – związany jest z małymi przerwami praktycznie od jej początków. W przyszłym roku będzie on obchodził 50 lecie pracy zawodowej. Gratulujemy!

Państwo Mazurek - od dziś szczęśliwi posiadacze nowego członka rodziny

Podczas naszej wizyty jeden z prześlicznych szczeniaków znalazł nowy dom. Od dzisiaj będzie jednym z członków rodziny Państwa Mazurek. Gratulujemy i życzymy dużo satysfakcji.

Wygląda na to, że mamy w Szczecinie giełdę z prawdziwego zdarzenia.
Polecamy!

W przyszłym tygodniu (28.03.2010) również odwiedzimy giełdę aby dowiedzieć się o planach na jej promocję i rozwój. Postaramy się również poświęcić czas każdemu wystawcy, który będzie chciał przybliżyć swoja ofertę naszym czytelnikom. Do zobaczenia za tydzień.