Szczecin. Informacje. 23.09.2011. Hanza Tower – najwyższy budynek na linii Berlin – Gdynia :: wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę

20/09/2011 1 przez kierunek Szczecin

Już w najbliższy piątek, 23 września 2011 odbędzie się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę najwyższego budynku na linii Berlin – Gdynia. Mowa tutaj o Hanza Tower, pierwszej szczecińskiej inwestycji komercyjnej J.W. Construction Holding S.A.
W nowoczesnym projekcie przewidziano powierzchnie biurowe, lokale usługowe, sale konferencyjne oraz zlokalizowaną na 25 piętrze restaurację z tarasem widokowym.
Realizacja tak prestiżowej inwestycji jest kolejnym dowodem na wzrost zainteresowania przedstawicieli biznesu tą częścią Polski. Szczecin coraz intensywniej zabiega o nowych inwestorów a powstająca Hanza Tower ma stać się jednym z symboli nowego etapu rozwoju miasta i całego regionu.

:: więcej informacji w rozwinięciu…
Obserwujemy w Szczecinie wyraźne ożywienie gospodarcze, któremu towarzyszy rosnący popyt na dobrze skomunikowane z centrum miasta powierzchnie biurowe klasy A – z rozwiniętym zapleczem medialnym, konferencyjnym, parkingowym. Realizacja Hanza Tower wychodzi naprzeciw potrzebom inwestorów, których w Szczecinie przybywa. Nasza inwestycja przeciera szlaki kolejnym dużym projektom w tym mieście. Zrealizowane przez nas badania pokazują, że dzisiaj Szczecin jest w podobnym miejscu w którym 10 lat temu był Wrocław czy Poznań, co oznacza dla miasta świetne perspektywy – mówi Tomasz Panabażys, Wiceprezes Zarządu J.W. Construction Holding SA. 

Planowana powierzchnia użytkowa Hanza Tower to ok. 34 000 mkw. Budynek będzie posiadał 25 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne, przeznaczone na parking z niemal 400 miejscami. Trwają już prace nad komercjalizacją przestrzeni biurowca. Większość powierzchni Hanzy stanowić będzie część biurowa. Każde z pięter ma 700 mkw. i może służyć jako samodzielne, wygodne pomieszczenie dla średniej wielkości firmy. W budynku zaplanowano ponadto część handlową, dedykowaną prestiżowym markom, których w Szczecinie jeszcze nie było. Projekt zakłada także obecność kilku sal konferencyjnych.

Realizacja tak dużego i prestiżowego projektu jest dla mieszkańców Szczecina niecodziennym wydarzeniem, dowodem na realne zmiany, jakie zachodzą w tym mieście. Chcieliśmy aby charakter ceremonii wmurowania kamienia węgielnego dodatkowo podkreślał kierunek i jakość tych zmian. Zdecydowaliśmy się więc na uroczystość która połączy biznes z kulturą. W oficjalnej części wezmą udział założyciel, główny udziałowiec i Przewodniczący Rady Nadzorczej JW. Construction P. Józef Wojciechowski oraz Prezydent Szczecina P. Piotr Krzystek i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego P. Olgierd Geblewicz.

Z kolei wieczorem, rangę wydarzenia podkreśli szczecińska premiera spektaklu (szczecinianki) Alicji Węgorzewskiej Diva for Rent, która odbędzie się w Teatrze Polskim – dodaje Tomasz Panabażys z J.W. Construction Holding S.A.

Wszyscy mieszkańcy miasta zainteresowani obejrzeniem sztuki będą mogli kupić bilety na dodatkowy występ divy w sobotę, 24 września w Szczecińskiej Filharmonii.

Komercjalizacja obiektu:
• Aleksander Buwelski – Project Manager w J.W. Construction odpowiedzialny za rynek Pomorza Zachodniego. e-mail: a.buwelski@jwconstruction.com.pl

• Piotr Misiło – Project Manager w J.W. Construction odpowiedzialny za rynek Pomorza Zachodniego. e-mail: p.misilo@jwconstruction.com.pl

J.W. Construction Holding S.A. to największy polski deweloper mieszkaniowy, obecny przede wszystkim
w Warszawie, ale także w Katowicach, Łodzi i Gdyni oraz za granicą. Spółka jest liderem na stołecznym rynku mieszkaniowym, gdzie prowadzi działalność od 1993 roku. J.W Construction jako pierwsza firma deweloperska
w Polsce otrzymała certyfikat ISO 9001:2001. W 2010 roku uznano spółkę za jedną z najlepiej zarządzanych firm, przyznając J.W. Construction Holding S.A. złote godło w kategorii „QI order – zarządzanie najwyższej jakości”.
W tym samym roku spółka zwyciężyła w największym w Polsce programie konsumenckim „Laur Klienta”.
W ramach tego wyróżnienia w roku 2011 J.W. Construction Holding S.A. została odznaczona tytułem „Top Marka 2011”. Firma, prócz realizowania projektów deweloperskich, zajmuje się także działalnością budowlaną, będąc generalnym wykonawcą większości inwestycji. J.W. Construction jest właścicielem i operatorem sieci Hoteli 500, na którą składają się 4 hotele w: Zegrzu, Strykowie, Tarnowie Podgórnym oraz w Cieszynie. 4 czerwca 2007 roku Spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Diva for Rent – to niespotykana, innowacyjna forma teatralna: zabawny monolog śpiewaczki operowej. Doskonała propozycja dla tych, którzy kochają operę, jak i tych, którzy odnoszą się do niej z dystansem, albo i nic o niej nie wiedzą. Projekt „Diva For Rent” został wymyślony przez wieloletniego dyrektora Opery Bałtyckiej Jerzego Snakowskiego specjalnie dla mezzosopranistki Alicji Węgorzewskiej-Whiskerd. Nad projektem pracują wybitni twórcy teatralni. Reżyserię powierzono Jerzemu Bończakowi. Scenografię i plakat projektuje Rafał Olbiński, kostiumy-Natalie Olbinski. Nad choreografią pracuje Emil Wesołowski. Na scenie solistce towarzyszyć będą wybitni pianiści: Piotr Matuszczyk i Maciej Tomaszewski.