Szczecin. Informacje. 29.11.2012. List otwarty do Prezydenta Piotra Krzystka od Centrum Żeglarskiego

29/11/2012 0 przez kierunek Szczecin

List otwarty, do Prezydenta Szczecina, do Prezydenta Piotra Krzystka, Centrum Żeglarskie

Szanowny Panie PrezydenciePoniżej treść listu, który przesłano nam z prośbą o publikację.
List skierowany do Prezydenta Miasta Szczecina Piotra Krzystka, nadawcą listu jest Załoga Centrum Żeglarskiego.

Portal Kierunek Szczecin nie jest stroną tej korespondencji.

 

Szanowny Panie Prezydencie,

:: treść listu otwartego w rozwinięciu…

Z ogromnym niepokojem przyglądaliśmy się doniesieniom prasowym ostatnich dni. Z jednej strony cieszyło nas, że Urząd dbając o interesy miasta wyjaśnia i rozwiązuje problemy, z drugiej jednak karząc niewinnych ludzi wprawia nas w niedowierzanie. To, o czym przeczytaliśmy 28 listopada po południu w Internecie, usłyszeliśmy w radiu jest dla nas tak zaskakujące jak przykre.

Dyrektor Sebastian Wypych jest osobą, która w pełni poświęciła się nie tylko placówce jako miejscu, ale także idei zakorzeniania w młodych ludziach pasji, miłości do żeglarstwa. Z całych sił starał się, aby Centrum Żeglarskie rozrastało się i piękniało w oczach. To Jego siła i zaangażowanie doprowadziły do podniesienia jakości naszej pracy, ale także ilości uczęszczających na zajęcia dzieci i młodzieży. Swoją charyzmą i mądrymi, chociaż nie zawsze łatwymi decyzjami podniósł z gruzów to, co zasługuje na blask. Dyrektor poświęcał swój wolny czas, energię i wkładał wiele serca w to co robił. Wszyscy musieliśmy się nauczyć pracy z nim, co nie zawsze było łatwe. Jednak kto go zna i miał z nim styczność zawodowo, wie że nie ma lepszej osoby na tym stanowisku. Nie ma nikogo, kto lepiej poprowadziłby Centrum Żeglarskie.

My jako załoga, współpracownicy Sebastiana Wypycha, nie możemy pogodzić się z krzywdzącą naszym zdaniem decyzją o odsunięciu dyrektora od swoich obowiązków. Rozpoczęte projekty, plany i zadania wymagają prowadzenia i nadzoru przez osobę, która zna je od podszewki, która włoży w nie tylko swoją wiedzę, ale ducha. Przed nami trudny okres i ciężki rok 2013. Sezon, w którym swoich pracowników powinien wspierać mądry, stanowczy dyrektor. Nikt inny, niż Sebastian Wypych.

W każdym środowisku znajdują się ludzie, którym nie odpowiada styl pracy danej osoby – tak jest także w przypadku naszego dyrektora. Jednak cała zaangażowana w życie Centrum Żeglarskiego załoga stoi murem za Sebastianem Wypychem. Prosimy o ponowne rozważenie swojej niestety błędnej decyzji lub sprostowanie informacji prasowych. Zwolnienie naszego Dyrektora jest krzywdzące zarówno dla niego jak i dla całej załogi, dzieci, rodziców i przyjaciół Centrum Żeglarskiego.

Z wyrazami szacunku Załoga Centrum Żeglarskiego