Szczecin. Informacje. Konkursy. 01.10-15.11.2012 Nadaj imiona parze wilków z goleniowskich lasów!

04/10/2012 3 przez kierunek Szczecin

Szczecin, informacje, wilki, konkurs

Związek Pomorzan zaprasza do przyłączenia się do konkursu organizowanego przez Nadleśnictwo Goleniów, mającego na celu wyłonienie imion dla pary pomorskich wilków.

:: szczegóły konkursu w rozwinięciu

Wilki zaobserwowano w Puszczy Goleniowskiej.

Jak wynika z obserwacji pracowników Nadleśnictwa, dorosła para wilków dochowała się potomstwa i najpewniej na dłużej zostanie w naszych pomorskich lasach. Co prawda na Pomorzu obserwowano już wilki, ale ta rodząca się wataha poprzez miejsce, w które dotarła jest absolutnie wyjątkowa.

Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie wraz z Nadleśnictwem Goleniów postanowiły zorganizować konkurs dotyczący nadania wilkom imion oraz ufundować nagrody.

Chcielibyśmy aby poprzez nadanie wilkom imion, związanych z historią Pomorza, ich odbiór w społeczeństwie był dużo przyjaźniejszy, aby te wspaniałe zwierzęta mogły być dumą oraz obiektem szczególnego zainteresowania i troski dla całego Pomorza oraz środowisk chcących działać na rzecz pomorskiej kultury, świadomości i historii.

Konkurs przeprowadzany jest w formie elektronicznej, za pośrednictwem
formularza znajdującego się na stronie internetowej

Jeden uczestnik może zgłosić nieograniczoną ilość propozycji imion.

O Związku Pomorzan:
Celem Związku Pomorzan jest rozwijanie świadomości historycznej i kulturowej wśród osób i społeczności, które uznają się lub pragną uznać za pomorskie, niezależnie od współczesnej przynależności państwowej. Pragniemy zrzeszać ludzi, którzy chcą czerpać z ponad 1000-letniego pomorskiego dziedzictwa kulturowego, którzy uznają się w jakiejś części za jego spadkobierców i którzy chcą dziś tworzyć i rozwijać się tu, kreując na powrót pomorski charakter swego otoczenia.