Szczecin. Informacje/Wydarzenia. 16-22.09.2013. Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu @ Szczecin

11/09/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, dzień bez samochodu, ecodriving, park(ing) day, przejazd garniturowców, eco, eko, bezpłatna komunikacja miejska, w Szczecinie

Szczecin, Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, dzień bez samochodu, ecodriving, park(ing) day, przejazd garniturowców, eco, eko, bezpłatnakomunikacja miejska, w SzczecinieWYDARZENIE: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
GDZIE: SZCZECIN
KIEDY: 16-22 WRZEŚNIA 2013
BILETY: wstęp wolny

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Szczecinie to m.in. przejazd garniturowców, Parking Day, a także (jeden) dzień bezpłatnej komunikacji miejskiej…

:: szczegóły wydarzenia w rozwinięciu…

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to inicjatywa Dyrekcji Generalnych Komisji Europejskich: ds. Środowiska i ds. Transportu i Mobilności, która w postaci corocznej kampanii promuje zrównoważony transport miejski.

Celem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego transportu jest zachęcenie europejskich władz lokalnych do wprowadzania i promowania zrównoważonych środków transportu. Zachęcenie obywateli do rezygnacji z przemieszczania się samochodem, szczególnie w przypadku małych odległości, na rzecz innych sposobów, tak jak na przykład transportu publicznego, rowerów czy poruszania się pieszo.

Inicjatywa ta organizowana jest od 2002 roku i rozwija się w Unii Europejskiej jak również w innych krajach świata.

„Tydzień Zrównoważonego Transportu” obchodzony jest także m.in. w Japonii, Brazylii, Kanadzie, Korei Południowej.

Szczecin po raz kolejny dołącza do grona miast, biorących udział w tej interesującej inicjatywie. W tegorocznym programie przewidziano:

17.09.2013 (wtorek) Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Szczecinie

III edycja Przejazdu Garniturowców Szczecin udowadnia, że strój formalny jak najbardziej nadaje się do podróżowania rowerem. A jazda w garniturze czy w garsonce do pracy jest wygodna i efektowna.

Start 17.09.2013 (wtorek) godz. 12:00 pl. Grunwaldzki

Trasa przejazdu:
(START) pl. Grunwaldzki – ul. Piłsudskiego – pl. Szarych Szeregów – al. Piastów – pl. Kościuszki – Krzywoustego – Brama Portowa – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – Matejki – Zygmunta Starego – Starzyńskiego – Wawelska – Wały Chrobrego – Małopolska – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – Piłsudskiego – pl. Grunwaldzki (META).

20.09.2013 (piątek) Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Szczecinie

II edycja Park(ing) day w Szczecinie – akcji polegającej na przekształceniu miejsc parkingowych na tymczasowe parki, w których będzie można posłuchać muzyki, napić się kawy, czy dowiedzieć się czegoś ciekawego o sortowaniu odpadów.

Parking Day odbędzie się na ul. Rayskiego w godzinach 12:00 – 18:00.
Miejsca:
1.FreeBook Zone – Inkubator Kultury
2.Muzyczne – klasyka na żywo
3.Cafe rower – Kawa i ciasteczka od Jarka
4.Ławeczka, drzewka i kwiatuszki
5.Mobilne Stoisko EGOS – jak segregować odpady

22.09.2013 (niedziela) Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Szczecinie – Dzień bez samochodu

Dzień bez Samochodu. Jak co roku 22 września będzie dniem bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Ponadto podczas trwania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, uczestnikom zostaną rozdane odblaski, gadżety oraz foldery na temat ekologicznej jazdy (ecodrivingu).

Zawartość merytoryczną folderu przygotował zespół złożony z naukowców Akademii Morskiej w Szczecinie i praktyków w tym m.in. ze szczecińskich ośrodków szkół nauki jazdy.

Treść merytoryczna będzie w sposób kompleksowy obejmowała zasady, praktyczne wskazówki i korzyści wynikające z ekologicznej jazdy dla kierowców pojazdów i środowiska naturalnego.

Na wszystkie wydarzenia i imprezy Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu wstęp jest wolny.

WYDARZENIE: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
GDZIE: SZCZECIN
KIEDY: 16-22 WRZEŚNIA 2013
BILETY: wstęp wolny