filmowy portret niezwykłego artysty…

Młynarski. Piosenka finałowa, kino SzczecinFilm: Młynarski. Piosenka finałowa
Gdzie: HORMON. Ul. Monte Cassino 6. 70-464 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 24 kwietnia 2018 (wtorek), start godz. 19:00
BILETY: 10 zł

„Piosenka to jest taki drobny twór, który może bardzo sprowokować do myślenia, ale niestety nie jest w stanie go zastąpić” – mówi Wojciech Młynarski.

W ponad 3500 tysiącach piosenek sportretował mu współczesnych, tworząc Kronikę Polski i Polaków. Jego „W Polskę idziemy”, „Niedziela na głównym” , „Róbmy swoje”, czy „Jeszcze w zielone gramy” wciąż pozostają najtrafniejszymi i najdotkliwszymi obrazami Polski.

W tych jego miniaturach wyraźniej odbijał się PRL niż na przykład w trzytomowej powieści – mówi w filmie Janusz Głowacki. Nieznane dotąd archiwalia, fotografie, teledyski, niektóre powstałe specjalnie na potrzeby filmu, przypominają najpiękniejsze jego piosenki.

„Młynarski. Piosenka finałowa” – film dokumentalny, to przede wszystkim ostatni bardzo osobisty, szczery wywiad z bohaterem. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, między innymi: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy, Rodziny i tych, którzy z nim tworzyli i dla których tworzył: wybitni kompozytorzy, aktorzy, piosenkarze.

Te niezwykle uczciwe, bez cenzury, opowieści o Wojtku zbudowały portret niezwykłego artysty, ale też człowieka z wyraźnym pęknięciem, zmagającego się z ludzkimi słabościami.

:: materiał video powiązany z filmem

Młynarski. Piosenka finałowa, kino Szczecin

Kierunek Szczecin - Dobry Kierunek!

U nas znajdziesz aktualne informacje o najlepszych imprezach, koncertach oraz wydarzeniach w Szczecinie.

Uwaga!
wszelkie informacje o imprezach pochodzą od ich organizatorów i staramy się aby zawsze były aktualne.

portal Kierunek Szczecin nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany w programie.

http://www.kierunek.szczecin.pl/wp-content/uploads/2018/04/Młynarski-Piosenka-finałowa-kino-Szczecin.jpghttp://www.kierunek.szczecin.pl/wp-content/uploads/2018/04/Młynarski-Piosenka-finałowa-kino-Szczecin-146x146.jpgImprezy w SzczecinieImprezyimprezy archiwumINFOrmacjekino/projekcje filmoweZ Archiwum KierunkuHormon Club,kina - multikina - projekcje filmowe,wtorek w Szczecinie
filmowy portret niezwykłego artysty... Film: Młynarski. Piosenka finałowa Gdzie: HORMON. Ul. Monte Cassino 6. 70-464 Szczecin KIEDY: 24 kwietnia 2018 (wtorek), start godz. 19:00 BILETY: 10 zł „Piosenka to jest taki drobny twór, który może bardzo sprowokować do myślenia, ale niestety nie jest w stanie go zastąpić' - mówi Wojciech Młynarski. W ponad 3500...
➫ podsumowanie wydarzenia:
⬚ co:
film: Młynarski. Piosenka finałowa
⎚ gdzie:
Hormon, Ul. Monte Cassino 6,Szczecin,zachodniopomorskie-70-464
⇘ start:
24/04/2018
⇙ koniec:
24/04/2018
$ bilety: