ARCHIWUM. Szczecin. Kino. 30.10.2018. Score – muzyka filmowa @ Hormon

ARCHIWUM. Szczecin. Kino. 30.10.2018. Score – muzyka filmowa @ Hormon

26/10/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

film o związku muzyki i filmu…

film Score - Muzyka filmowa, kino SzczecinFilm: Score – muzyka filmowa
Gdzie: HORMON. Ul. Monte Cassino 6. 70-464 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 30 października 2018 (wtorek), start godz. 19:00
BILETY: 10 zł

Muzyka i film zawsze miały bliskie relacje, nawet jeśli rodziły się one z praktycznej konieczności zatuszowania chybotliwego szumu projektora.

Co jednak sprawia, że ścieżkę dźwiękową filmu pamiętamy przez długi czas? Co takiego w niej jest, że staje się niezapomniana? Film opowiada o roli muzyki w filmie.

Obserwujemy wywiady z ponad 60 kompozytorami, dyrygentami, reżyserami, producentami, agentami i ekspertami do spraw kina. Poznajemy elitę hollywoodzkich twórców, którzy opowiadają o swoim rzemiośle, magii muzyki filmowej i procesach jej tworzenia.

Kompozytor okazuje się muzycznym naukowcem, który za pomocą dźwięków steruje emocjami, potrafi zbudować napięcie, wywołać smutek i euforię. Dowiadujemy się, jak najlepsi kompozytorzy pracowali nad popularnymi filmami i serialami telewizyjnymi i jak powstała muzyka do takich hitów kinowych, jak: „James Bond”, „Gwiezdne wojny”, „Indiana Jones”, czy „Piraci z Karaibów”.

Poznajemy szeroki wachlarz wizjonerskich technik i trików w wykonaniu wybitnych twórców muzyki filmowej, obserwujemy jak wygląda tworzenie muzyki w procesie postprodukcji. W tym porywającym filmie pełnym klipów i ciekawych materiałów archiwalnych muzyczna partytura ujawnia symbiotyczny związek muzyki i filmu.

:: zwiastun filmu

film Score - Muzyka filmowa, kino Szczecin