ARCHIWUM. Szczecin. Kino. Wydarzenia. 12.07.2016.Wieczory Filmu Europejskiego. Epizod Dania @ Zamek Książąt Pomorskich

ARCHIWUM. Szczecin. Kino. Wydarzenia. 12.07.2016.Wieczory Filmu Europejskiego. Epizod Dania @ Zamek Książąt Pomorskich

10/07/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

wakacyjny cykl projekcji filmowych prezentujących premierowe i nagradzane produkcje z Danii, Szwecji i Niemiec…

12.07.2016 Wieczory Filmu Europejskiego z Officyną, Zamek w SzczecinieWydarzenie: Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. ul. Korsarzy 34. 70-540 Szczecin [zobacz w google view]
Dziedziniec Menniczy
Kiedy: 12 lipca 2016 (wtorek), start godz. 22:00
Bilety: wstęp wolny

Wieczory Filmu Europejskiego to wakacyjny cykl projekcji filmowych prezentujących premierowe i nagradzane produkcje z Danii, Szwecji i Niemiec.

Dokumenty, fabuły, political fiction, animacje, spotkania z reżyserami, a wszystko to na dziedzińcu menniczym Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w lipcowe i sierpniowe wieczory.

Prezentowane filmy tworzą oryginalny przekrój gatunkowy i kulturowy kinematografii wybranych krajów z regionu Morza Bałtyckiego.

„Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną” będą jedyną okazją do obejrzenia większości produkcji na dużym ekranie w Szczecinie.

EPIZOD – DANIA

Prezentowane w lipcu filmy to świeże i jednocześnie głośne tytuły, laureaci takich nagród jak przyznawana przez Duńską Akademię Filmową „The Robert Award” (odpowiednik amerykańskiego Oscara) czy główna duńska nagroda filmowa „The Bodil Award”, przyznawana przez Duńskie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych.

Gościem specjalnym projekcji 12 lipca będzie reżyser obrazu „UIP27” Joachim Hamou.

Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną
wtorek, 12 lipca 2016, godzina 22:00

„UIP27”, reż. Joachim Hamou, DK/SE/FR 2016.

Film jest spekulacją na temat przyszłości konfliktu pomiędzy Izraelem a Palestyną, a jego akcja toczy się w roku 2027. ONZ staje się nową siłą okupacyjną, w związku z czym konfliktem zarządza międzynarodowy sąd. Fabularyzowany dokument pozwala na ukazanie wielu aspektów tej rzeczywistej sytuacji.

„Åbne øjne” / „Open Eyes”, reż. Olivia Chamby-Rus, DK 2015.

Młoda, niewidoma kobieta zabiera nas w podróż po swoim świecie; można w nim odnaleźć tęsknotę za miłością, ale również wiele światła.

12.07.2016 Wieczory Filmu Europejskiego z Officyną, Zamek w Szczecinie