ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 04.12.2015. Gramy Punk Rocka! @ Dom Kultury Słowianin

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 04.12.2015. Gramy Punk Rocka! @ Dom Kultury Słowianin

28/11/2015 0 przez Imprezy w Szczecinie

zagrają: Uliczny Opryszek, De Łindows, Too Late, Zakaz Posiadania…

04.12.215 - Gramy Punk Rocka: Uliczny Opryszek, De Łindows, Too Late, Zakaz PosiadaniaKoncert: Gramy Punk Rocka!
zagrają: Uliczny Opryszek, De Łindows, Too Late, Zakaz Posiadania
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 4 grudnia 2015 (piątek), start godz. 19:00
Bilety: 22zł (przedsprzedaż), 28zł (w dniu koncertu)
do nabycia w Słowianinie oraz na bilety.fm

Na jednym koncercie wystąpią cztery prężnie działające zespoły z polskiej sceny punk rockowej: Uliczny Opryszek, De Łindows, Too Late oraz Zakaz Posiadania.

ULICZNY OPRYSZEK

Uliczny Opryszek powstał w 1991 roku w Nowym Tomyślu (Wielkopolskie) i zagrał setki koncertów na terenie całego kraju.

– Uliczny Opryszek na pierwszym w historii występie w Szczecinie wykona sprawdzony repertuar, ale również całkiem nowe, niepublikowane wcześniej utwory, które zapowiadają wydanie w 2016 roku piątego albumu studyjnego – zapowiada frontman formacji Piotr „Bunt” Giglewicz.

Album „Na zawsze punk” (2009) doczekał się już wydania na winylu i towarzyszącego DVD, a zawiera 19 odświeżonych punk rockowych hymnów kapel z lat 1978–1993, składając w zamierzeniu twórców hołd wielu uczestnikom festiwalów w Jarocinie. Album jest fascynującą podróżą do czasów „punkowej młodości” dla starszych oraz oryginalną muzyczną lekcją punkowych kawałków dla młodszych.

DE ŁINDOWS

Uwaga! To awaria systemu, czyli De Łindows z nowym albumem w Szczecinie! Najnowsze nagrania – wydane we wrześniu 2015 – na płycie zatytułowanej „Awaria systemu” będzie można usłyszeć w odsłonie koncertowej zespołu. To 13 nowych utworów i 2 bonusowe numery, a we wszystkich dźwięk energetycznej gitary wspiera solidna sekcja dęta. Krążek został nagrany i zrealizowany przez Adama Celińskiego w Studiu Radioaktywni pod Częstochową. Nagranie na tzw. „setkę” pozwoliło zachować sporą dynamikę utworów. Gościnnie udzielają się wokalnie członkowie czeskiego zespołu Kohout Plasi Smrt. Wydawcą płyty jest Fonografika.

Katowicki zespół De Łindows istnieje od 2002 roku. Ma na swoim koncie łącznie 4 płyty, a za sobą występy w Polsce, Czechach i na Słowacji, na takich festiwalach jak Przystanek Woodstock, Jarocin, B-Festival, Punk Island, Underground Fest czy Keltska Noc.

TOO LATE

Zespół Too Late powstał w Szczecinie w 2009 roku, a ich muzyka to transowe brzmienia lat 80. Zaczynali podpierając się twórczością Sex Pistols, Ramones, Exploited, a obecnie są rozpoznawani jako jeden z ciekawszych zespołów nowofalowych na rodzimej scenie. Znani są też z nietypowych miejsc występów: w gotyckim kościele Mariackim w Chojnie, na opuszczonej wyspie na rzece Odra, z przyczepy w historycznych lokalizacjach w trakcie festiwalu Jarocin. Too Late ma na swoim koncie dwie demówki i przymierza się do wydawania pełnego albumu.

ZAKAZ POSIADANIA

Zakaz Posiadania utrzymuje formę! Powstali w 2010 roku w Wolinie (Zachodniopomorskie). Pierwszą płytę „Przyjdzie czas” wydali własnym sumptem w 2012 roku. Konsekwentnie rozwijają swoją twórczość. Grają muzykę mocno związaną z brzmieniem oraz specyfiką polskiego punk rocka lat 80., a ich teksty bezkompromisowo krytykują zastaną rzeczywistość. Na koncercie w Szczecinie będzie można usłyszeć między innymi cztery nowe numery, do dwóch z nich powstały dosyć surowe w formie i mocne w przekazie teledyski dostępne w sieci.

:: materiał video powiązany z koncertem

Kierunek Szczecin - Dobry Kierunek!

U nas znajdziesz aktualne informacje o najlepszych imprezach, koncertach oraz wydarzeniach w Szczecinie.

Uwaga!
wszelkie informacje o imprezach pochodzą od ich organizatorów i staramy się aby zawsze były aktualne.

portal Kierunek Szczecin nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany w programie.