ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. ♪ 26.10.2018. Shaun Booker @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. ♪ 26.10.2018. Shaun Booker @ Free Blues Club

24/10/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

I’m Shaun Booker, dammit!

koncert Shaun Booker w Szczecinie, Free Blues ClubKONCERT: Shaun Booker
GDZIE: FREE BLUES CLUB. Powstańców Wlkp. 20. 70-110 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 26 października 2018 (piątek), start godz. 21:00
BILETY: 50 zł (przedsprzedaż), 60 zł (w dniu koncertu), dostępne w klubie i na bilety.fm

Paręnaście lat temu pracowała w… korporacji jako księgowa, jednocześnie na co dzień śpiewała covery w zespole grającym na weselach i przyjęciach korporacyjnych. Stąd też pewnie jej nietypowe podejście do bluesa – zarówno w zakresie interpretacji, jak i piosenko-pisarstwa.

Shaun jest pełna nietypowych pomysłów, bo nie przejmuje się zbytnio panującymi w bluesie ‘regułami’ harmonicznymi, nie ogranicza się do najczęściej stosowanych rozwiązań, nie obawia się ryzyka.

Czasami jej pomysły wydają się początkowo ryzykowne, ale jak się dobrze wsłuchać, to te mają sens, a ich nietypowość jest atrybutem, nie przeszkodą.

Profesjonalną karierę bluesową rozpoczęła w 2012 roku w… Kolumbii, gdzie wystąpiła na jednym z festiwali jako wokalistka zespole Seana Carney’a. Jak mówi, było to dla niej jak okno na świat – bo nigdy wcześniej nie wyjeżdżała poza Stany Zjednoczone.

Shaun robi wrażenie osoby, która mało czym się przejmuje… i tak w istocie jest. Choć drobna i niska, jest silna. Pojawiając się na scenie, kompletnie ją dominuje, całą uwagę koncentruje na sobie, z łatwością dyrygując towarzyszącym jej zespołem.

Jej flagowe hasło powitalne którym zwraca się do publiczności (ale też podpisuje swoją elektroniczną korespondencję!) to I’m Shaun Booker, dammit! – jest zarazem najlepszą definicją tej intrygującej osoby. Krótko, zadziornie, i na temat!

:: materiał video powiązany z koncertem

koncert Shaun Booker w Szczecinie, Free Blues Club