ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 26.10.2018. Benefis Ryszarda Kotli @ Książnica Pomorska

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 26.10.2018. Benefis Ryszarda Kotli @ Książnica Pomorska

24/10/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

Benefis Ryszarda Kotli…

26.10.2018 benefis Ryszarda KotliWydarzenie: Benefis Ryszarda Kotli
GDZIE: Książnica Pomorska. ul. Podgórna 15/16. 70-205 Szczecin, Sala im. Zbigniewa Herberta
KIEDY: 26 października 2018 (piątek), start godz. 18:00
Bilety: wstęp wolny

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie” i Książnica Pomorska zapraszają na benefis Ryszarda Kotli

Wydarzenie odbędzie się w piątek (26 października 2018) o godz 18:00 (Książnica Pomorska, Sala im. Zbigniewa Herberta).

Spotkanie poprowadzą: Anna Kolmer i Helena Kwiatkowska.

RYSZARD KOTLA – urodził się 30 marca 1947 r. w Szczecinie. Ukończył Wydział Elektryczny na Politechnice Szczecińskiej oraz liczne studia i kursy podyplomowe.

22 lata pracował w Szczecińskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”. Od 1968 r. jest członkiem i działaczem PTTK, a od 1984 pracuje jako pilot wycieczek. Z zamiłowania przewodnik, po zakończeniu pracy w stoczni zajął się realizacją swoich podróżniczych pasji.

Jest znawcą historii Szczecina i regionu, wychowawcą wielu szczecińskich młodych przewodników. Przez 4 lata pełnił funkcję dyrektora Biura Zachodniopomorskiej Izby Turystycznej, był także członkiem Rady ZROT.

Ryszard Kotla jest cenionym publicystą, autorem tekstów licznych przewodników i albumów.

Współpracował przez wiele lat z Telewizją Polską i Polskim Radiem, prowadząc i realizując w nich cykle autorskich programów związanych z historią Szczecina i Pomorza Zachodniego, m.in. „Tajemnice Szczecina”, „Klejnoty szczecińskiej architektury” oraz „Skarby Pomorza Zachodniego”. Współpracował także z BBC, telewizją niemiecką, chińską i portugalską oraz prasą regionalną, w której publikował artykuły dotyczące nieznanych faktów z historii regionu, Polski i krajów ościennych.

Swoje wieloletnie doświadczenia wykorzystuje pracując ze studentami zachodniopomorskich uczelni wyższych jako nauczyciel akademicki. Uhonorowany medalem i dyplomem „Za zasługi dla miasta Szczecina”, złotą Honorową Odznaką Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Srebrnym Krzyżem Zasługi, odznaką Gryfa Pomorskiego oraz medalu ZG SEP im. M. Doliwo-Dobrowolskiego. Z okazji 50-lecia WOPR otrzymał tytuł Zasłużony Instruktor Ratownictwa Wodnego.

26.10.2018 benefis Ryszarda Kotli