ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 01.02.2014. Koncert Solidarni z Ukrainą – podzielmy się dobrą energią! @ Dom Kultury Słowianin

28/01/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, wydarzenia, Słowianin, koncert, w Szczecinie, Ras Sean Mure, koncerty w Szczecinie, weekend, 01.02.2014

Szczecin, koncerty, wydarzenia, Słowianin, koncert, w Szczecinie, Ras Sean Mure, koncerty w Szczecinie, weekend, 01.02.2014Koncert: Solidarni z Ukrainą – podzielmy się dobrą Energią!
zagrają: Ras Sean Mure oraz Electric Emerald
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 1 luty 2014 (sobota), start godz. 19:00
Bilety: WSTĘP BEZPŁATNY

Ras Sean Mure przez ostatnie 10 lat żył i tworzył w Akrze w Ghanie. Tam związany był z działalnością Fundacji Rity Marley i z ruchem Rastafarian, co wpłynęło na jego twórczość muzyczną, w której łączy brzmienie muzyki reggae z elementami tradycyjnej muzyki zachodnioafrykańskiej.

W 2013 roku wystąpił na Festiwalu Felabration w Lagos, w Nigerii, obok takich gwiazd jak FEMI KUTI, ASA, 2FACE oraz wielu innych jamajskich i zachodnioafrykańskich artystów.

Na Festiwalu PRZYSTANEK WOODSTOCK 2013 zaprezentował utwory z ostatniej płyty, w tym politycznie zaangażowany protest song ANGRY MAN.

W styczniu 2014 wyruszył w kolejną trasę koncertową.

DK Słowianin zaprasza na kołysanie w afrykańskich rytmach słodkiej muzyki REGGAE!

Przed Ras Sean Murem wystąpi szczeciński zespół Electric Emerald (nowa trzyosobowa odsłona grupy Emerald) – w repertuarze folkowe utwory irlandzkie i kilka utworów z nadchodzącej płyty zespołu.

Koncert współorganizowany jest przez Szczeciński Oddział Związku Ukraińców w Polsce.
Do soboty będzie można przynieść do Słowianina ciepłe ubrania, koce i śpiwory, które zostaną przekazane protestującym na Majdanie.