ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 01.03.2014. Hanimal @ Piwnica Kany

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 01.03.2014. Hanimal @ Piwnica Kany

23/02/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, Piwnica Kany, Hanimal, w Szczecinie

Szczecin, koncerty, Piwnica Kany, Hanimal, w SzczecinieKoncert: Hanimal
Gdzie: Piwnica Kany. . Szczecin
Kiedy: 1 marca 2014 (sobota), start godz. 21:00
Bilety: 10zł

Hanimal w Piwnicy Kany to subtelne rockowe i folkowe dźwięki, niezwykły głos wokalistki oraz kompozycje pełne nastroju.

To wszystko czeka na słuchaczy w kolejnej odsłonie cyklu „Tego Słuchaj”.

W sobotę (1 marca 2014) w Piwnicy Kany wystąpi warszawski zespół Hanimal, który w styczniu wydał swój debiutancki album zatytułowany „Poetry About The Point”.

Hanimal powstał na początku 2011 roku. Na przestrzeni ostatnich lat zagrał wiele koncertów w klubach, ale i w ramach kilku dużych festiwali, takich jak Męskie Granie 2012 (Gdańsk), Off Festival 2012, WUJek 2013 czy Slot Art Festival 2013.

Muzykę Hanimal niejednokrotnie można było usłyszeć na antenie radiowej Trójki. Grupa znalazła się również w gronie artystów wskazanych jako najciekawiej zapowiadające się debiuty w Polsce w 2014 r. przez portale muzyczne (Music is, TegoSlucham.pl).

Poetry About The Point to debiutancki album tej formacji, promowany singlem pt. „Bajkit”, do którego powstał również teledysk. Na krążku znalazło się 11 utworów napisanych do poetyckich tekstów Magdy Malarowskiej. Twórczość grupy umiejscowić można pomiędzy cichym, kameralnym folkiem a równie subtelnym rockiem. Za pomocą niecodziennego instrumentarium – cajon, bębny obręczowe, grzechotki, skrzypce, gitara elektryczna i klasyczna, bas – tworzą nastrojowe i rozbudowane aranżacyjnie utwory, w których niebagatelną rolę odgrywa niezwykły głos wokalistki Hani Malarowskiej. Nie stronią przy tym od ostrzejszych i psychodelicznych momentów z rockowym pazurem.

Koncert będzie czwartą odsłoną cyklu „Tego Słuchaj”, organizowanego przez portal TegoSlucham.pl – tym razem we współpracy z Piwnicą Kany. Celem cyklu jest prezentowanie w Szczecinie polskiej muzyki alternatywnej – zespołów, które do tej pory nie grały w naszym mieście.

:: materiał video powiązany z koncertem