ARCHIWUM. POLECAMY!!! Szczecin. KONCERTY. 02.03.2013. Triggerfinger. @ Lulu Club

23/02/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, rozrywka, imprezy, koncerty, Triggerfinger, I Follow Rivers, cover, kluby nocne, Lulu Club, wydarzenia muzyczne, w Szczecinie

Koncert: Triggerfinger Gdzie: Lulu Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin Kiedy: 2 marca 2012 (sobota), start godz. 19:00 Bilety: 55-80złKoncert: Triggerfinger
Gdzie: Lulu Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 2 marca 2012 (sobota), start godz. 19:00
Bilety: 55-80zł
Rezerwacje pod nr tel. 515 604 585

Jedna z najgorętszych kapel ostatnich miesięcy! Odkrycie 2012 roku!
Po raz pierwszy w Polsce!

:: szczegóły koncertu i materiał video w rozwinięciu…

FOTOREPORTAŻ Z KONCERTU
do obejrzenia TUTAJ

 

Koncert TRIGGERFINGER w Szczecinie to kolejny koncert w ramach 10. edycji Szczecin Music Fest

„All This Dancin’ Around” – najnowszy album grupy miał polską premierę 16 października 2012, a utwór „I Follow Rivers” grany jest nieustannie przez wszystkie stacje radiowe w naszym kraju (i nie tylko)! Na liście przebojów Trójki utwór ten gości nieprzerwanie od 24 sierpnia 2012!!!

Gdyby pokusić się o wymienienie popularnych wykonawców z Belgii na myśl oczywiście przychodzi Selah Sue, zespół dEus, potem może Soulwax, a potem pomysły się już kończą. Od tej pory do listy obowiązkowo trzeba dodać Triggerfinger!

Dojrzali muzycy (średnia wieku 45 lat!) na swój wielki moment musieli poczekać aż kilkanaście lat. Choć w rodzimej Belgii są popularni od lat, to świat o nich usłyszał dopiero niedawno i to za sprawą covera. To właśnie Triggerfinger wykonali piosenkę z repertuaru Likke Li „I Follow Rivers” lepiej niż sama autorka. Jak gdyby utwór został napisany specjalnie dla nich! Taka wersja zwyczajnie nie mogła przejść niezauważona! I najwyraźniej historia lubi się powtarzać, bo Triggerfinger zaczynali w 1998r. właśnie jako cover band. Szybko jednak wypracowali sobie własny, charakterystyczny styl i zaczęli tworzyć swój autorski materiał. Na swoim koncie mają już 4 albumy, z których najnowszy – „All This Dancin’ Around” ukazał się w Polsce 16 października 2012.

Muzycy swoje wieloletnie doświadczenie umiejętnie przekuli w swój największy atut. Poza rzecz jasna, talentem muzycznym. „Tak, wiem, że jesteśmy dosyć starzy jak na zespół rockowy” – przyznaje żartobliwie wokalista i lider Triggerfinger Ruben Block i dodaje – “Ale to dobrze, że staliśmy się popularni właśnie teraz, kiedy mamy więcej doświadczenia i jesteśmy bardziej wyluzowani, niż kiedy mieliśmy po 20 lat”. Gdyby pokusić się o porównania, to w muzyce Triggerfinger znajdziemy wszystko co w rocku najlepsze – od inspiracji Led Zeppelin, poprzez The Black Keys, Queens Of The Stone Age, aż po odrobinę zmysłowości Lenny’ego Kravitza.

Wszystko podane w charakterystyczny dla Triggerfinger sposób.

Sam zespół jednak zdecydowanie woli posługiwać się referencjami filmowymi – “Lubię porównywać nas do filmów, takich jak np. Zagubiona Autostrada, w której chodzi bardziej o atmosferę niż o odpowiedzi” – wyjaśnia Ruben.

 

powiązane z koncertem materiały video:

 

Koncert: Triggerfinger Gdzie: Lulu Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin Kiedy: 2 marca 2012 (sobota), start godz. 19:00

Koncert: Triggerfinger
Gdzie: Lulu Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 2 marca 2012 (sobota), start godz. 19:00
Bilety: 55-80zł
Rezerwacje pod nr tel. 515 604 585