ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 02.10.2014. Rockasta + Saprophyte + ETA @ Klub Muzyczny Browar Polski

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 02.10.2014. Rockasta + Saprophyte + ETA @ Klub Muzyczny Browar Polski

26/09/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, koncert, klub muzyczny, Browar Polski, Rockasta, Saprophyte, ETA, koncerty, w Szczecinie

Szczecin, koncert, klub muzyczny, Browar Polski, Rockasta, Saprophyte, ETA, koncerty, w SzczecinieKoncert: Rockasta + Saprophyte + ETA
Gdzie: Klub Muzyczny Browar Polski. Ul. Dworcowa 20. Szczecin
Kiedy: 2 października 2014 (czwartek), start godz. 20:00
Bilety: 10zł

Jeden wieczór, trzy zespoły – tak będzie wyglądać najbliższy czwartek. Dla fanów szczecińskiego akordeonisty – Przemka Nowaka pozycja obowiązkowa…

więcej o zespołach, które zagrają koncert”

ROCKASTA

Zespół założony w 2011 roku przez szczecińskiego akordeonistę Przemka Nowaka, który oparł swój instrument o mocne rockowe brzmienie.

ROCKASTA to zespół instrumentalny, grający własne kompozycje oraz klasykę. Nazwa powstała z połączenia ROCKa oraz KASTY (w żargonie KASTA oznacza również akordeon).

Muzyka ROCKASTY przedstawia niestandardowe i mało spotykane połączenie akordeonu z muzyką rockową, gdzie instrumentem wiodącym jest akordeon. Zespół pokazuje, że akordeon nie jest tylko instrumentem biesiadnym czy folkowym, ale znakomicie odnajduje się w różnych stylach muzycznych – również jako instrument prowadzący w ciężkich brzmieniach.

Na szczecińskim koncercie Rockasta wystąpi w składzie:
Przemek Nowak (akordeon), Marcin Budaj (gitara), Damian Przybylski (bas), Piotr Busz (perkusja).

SAPROPHYTE

Jedyna w Szczecinie liryka zakrapiana rockiem z domieszką progresji i symfoniki. Tworzyli, grali, koncertowali i świetnie się przy tym bawili otuleni sporym dystansem do siebie i swojej muzyki, co sprawiło, że zaskarbili sobie sympatię wielu. Pewnego dnia los zechciał, aby skład opuścił Iwo, jednakże bardzo szybko zastąpił go Robert, który miał na swoim koncie niezłą historię muzyczną.

Grał z Nie w Tonacji, Oblitus, Ariergarda, Unlock, występował przed takimi jak Hurt, Feng Szuja Olek Różanek, Tulipunk, 1125. „Będzie dobrze” – pomyśleli i zajęli się graniem, a grają porządnie.

Przecierają szlaki i szukają nowych doznań, łamią standardy i cały czas się czegoś uczą. Nie konkurują. Jednogłośnie wychodzą z założenia, że „scena” powinna się wspierać. Są serdeczni i chętni do współpracy. Wszystko ich motywuje, nic nie zniechęca.

Skład zespołu:
Anna Jankowska (wokal), Michał Czwarnowski (klawisze), Mateusz Kopański (gitara), Robert Lachendro (bas), Krzysztof Ocalewski (perkusja)

ETA

Wybuchowa mieszanina charakterów, które pewnego dnia spotkały się by tworzyć nowoczesnego rocka o korzeniach lat 90′. W ich piosenkach przede wszystkim dominuje melodyjność, której na próżno szukać gdzie indziej. Każdy fan dobrej muzyki znajdzie tu coś dla siebie.

:: materiał video powiązany z koncertem