ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 03.03.2018. Marek Dyjak @ Stara Rzeźnia

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 03.03.2018. Marek Dyjak @ Stara Rzeźnia

26/02/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

koncert Marka Dyjaka w Szczecinie…

Marek Dyjak, Piewszy śnieg, koncerty w SzczecinieKoncert: Marek Dyjak
Gdzie: Stara Rzeźnia. Ul. Wendy 14. 70-655 Szczecin [zobacz na mapie]
Kiedy: 3 marca 2018 (sobota), start godz. 19:00
Bilety: 85 zł dostępne na bilety.fm

Znakomity kompozytor i polski wokalista. Skomponował muzykę do przedstawienia Zbrodnia i Kara, w reżyserii Edwarda Żentara. Poza tym napisał muzykę do Mistrza i Małgorzaty, w reżyserii Andrzeja Marczewskiego.

Koncertuje po całej Polsce a jego rzesza fanów powiększa się z koncertu na koncert.

Pierwszy Śnieg jest powrotem Dyjaka do jego korzeni, do pięknej poezji, ważnych tekstów i muzyki w jedynej słusznej dla niego, molowej tonacji.

Pierwszy Śnieg to teksty Roberta Kasprzyckiego, Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka i Jacka Musiatowicza, które mogą znaleźć bezpośrednie odniesienie do ostatnich wydarzeń z życia Dyjaka.

Oprawa muzyczna w postaci akordeonu (Marek Tarnowski), trąbki (Jerzy Małek), kontrabasu (Michał Jaros), piana (Grzegorz Jabłoński), perkusji (Mateusz Modrzejewski), dały mu potężne pole do interpretacji, co już od lat jest cechą charakterystyczną jego twórczości.

„Wróciłem do moich ukochanych poetów i wierszy. Znów wybrałem pieśni w które wierzę. Jestem trochę starszy, już po 40-stce i dzisiaj te teksty nie straciły nic na moim ich rozumieniu. Uwielbiam te piosenki śpiewane przez ich autorów i postanowiłem je także zaśpiewać. Pragnę podziękować autorom tych starych, i tych całkiem nowych pieśni, które powstały na tę płytę. Długo szukałem w sobie powodu by spróbować jeszcze raz być interpretatorem. Śpiewanie swoich postanowiłem odłożyć na później, może na koniec… „ Marek Dyjak

:: materiał video powiązany z koncertem

Marek Dyjak, Piewszy śnieg, koncerty w Szczecinie