ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 03.04.2014. Los Grandes Rudeboys @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 03.04.2014. Los Grandes Rudeboys @ Free Blues Club

27/03/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, Los Grandes Rudeboys, w Szczecinie

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, Los Grandes Rudeboys, w SzczecinieKONCERT: Los Grandes Rudeboys
GDZIE: FREE BLUES CLUB. POWSTAŃCÓW WLKP. 20. SZCZECIN
KIEDY: 3 kwietnia 2014 (czwartek), START GODZ. 21:00
WEJŚCIE OD GODZ. 19:00
BILETY: 10zł (studenci), 15zł (pozostali)

Wyjątkowy koncert muzyki regge, ska i rock steady!

informacje o zespole Los Grandes Rudeboys:

Pomysł powołania do życia zespołu Los Grandes Rudeboys, zrodził się w głowach dwóch niepokornych nastolatków Jakuba i Tomka, po tym jak śmiercią naturalną umarł ich poprzedni projekt muzyczny. Jesienią 2005 roku rozpoczęły się pierwsze próby zespołu w składzie Kamil Bobek Bobkowski, Andrzej Gruch, Jakub Bielawny, Tomasz Cebi Cebula.

Początkowe instrumentarium jak na zespół grający muzykę reggae ska, było dość ograniczone. Zaczęły się więc poszukiwania muzyków, mających urozmaicić brzmienie zespołu i tak obok dwóch gitar, basu oraz perkusji pojawiły się klawisze na których grał Krzysztof Borowiak. W tym składzie zespół nagrał swoją pierwszą epkę pt „ Pozory Mylą”. Materiał powstał dzięki uprzejmości Lucjana Melera, przyjaciela zespołu.

Po odejściu Krzysztofa, do zespołu dołączyli trębacz Łukasz Najdek, saksofonistka Dominika Kościelniak, a klawisze zaczął obsługiwać Remigiusz Stopa. Z tak poszerzonym instrumentarium zespół nagrał swoją drugą epkę pt „ One2one”. Z biegiem czasu sekcje dętą zasiliła Dagna Czub grająca na puzonie, tworząc tym samym z pozostałymi muzykami osobliwe dęte trio.

Zespół rozrósł się dwukrotnie, co zaowocowało kolejnym singlem pt „Idzie noc”.

Przez wiele lat zespół ewoluował nie tylko personalnie, ale też muzycznie. Początkowo kojarzony był wyłącznie z muzyką ska i rock steady, w dniu dzisiejszym brzmienie zespołu to niepowtarzalne autorskie reggae przyprawione niebanalnymi tekstami.

Dotychczas LGR zagrał ponad dwieście koncertów w kraju i zagranicą m.in. na festiwalach Reggae Na Piaskach, Stolica Reggae Festiwal oraz w Lipsku i Frankfurcie, dając odbiorcom to co w muzyce najlepsze, czyli radość i dobrą zabawę. Dzięki nowatorskim pomysłom został dostrzeżony przez branżowe pismo Free Colours, plasując twórczość Los Grandes Rudeboys jako jedną z nadziei Polskiego Reggae.

:: materiał video powiązany z koncertem