ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 03.06.2016. Dziewczyny – koncert kameralny @ Stara Rzeźnia

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 03.06.2016. Dziewczyny – koncert kameralny @ Stara Rzeźnia

30/05/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Ania Szafraniec i Ola Nowak, czyli dziewczyny na koncercie kameralnym w Szczecinie…

koncert - Dziewczyny w SzczecinieKoncert: Dziewczyny
Gdzie: Stara Rzeźnia. Ul. Wendy 14. 70-655 Szczecin [zobacz na mapie]
Kiedy: 3 czerwca 2016 (piątek), start godz. 20:00
Bilety: 30 zł, do nabycia w Starej Rzeźni oraz na bilety.fm

DZIEWCZYNY to dwie charyzmatyczne wokalistki; Ania Szafraniec i Ola Nowak, które w towarzystwie gitarzysty Michała Olesińskiego, zaprezentują akustyczne wersje utworów pochodzących z debiutanckiej płyty „Dziewczyny z sąsiedztwa” oraz EPki „Absurdalnie”.

Debiutancka płyta zespołu Dziewczyny „Dziewczyny z sąsiedztwa” ukazała się 8 marca 2010, znalazło się na niej 11 w pełni autorskich utworów. Album zebrał bardzo dobre recenzje w mediach.

Wojciech Mann w Polityce napisał:
„(…)Dziewczyny wraz dopełniającymi grupę muzykami bawią się na swojej debiutanckiej płycie bluesem, jazzem, rock and rollem. Robią to na wysokim, profesjonalnym poziomie i z prawdziwym wdziękiem.”

Dziewczyny dały się poznać także jako uczestniczki pierwszej edycji programu X Factor docierając do finałowej piątki.

13 czerwca 2011 ukazała się edycja specjalna debiutanckiego albumu zespołu Dziewczyny pt. ”Dziewczyny z sąsiedztwa” poszerzona o utwór „Jesteś moim ideałem”.

Od dwóch lat Dziewczyny koncertowały i przygotowywały nowy materiał, który w formie minialbumu „Absurdalnie” pojawił się pod koniec 2014 roku.

Nowy materiał to bardziej rockowe oblicze Dziewczyn.

Na swoim koncie mają Nagrodę Grand Prix przyznaną przez TVP S.A. im. Agnieszki Osieckiej za Największą Osobowość Festiwalu Spotkania Zamkowe 2008 czy nagrodę Festiwalu Piosenki Studenckiej. W maju 2009 zespół wygrał program Hit Generator (TVP 2).

Dziewczyny w 2015 roku zostały także zaproszone do wyjątkowego historyczno-muzycznego projektu PANNY WYKLĘTE/WYGNANE, gdzie pojawiły się wśród takich artystek jak Paulina i Natalia Przybysz, Katarzyna Groniec, Kasia Kowalska, Ania Rusowicz, Marika, Marcelina, Monika Borzym i Natalia Kukulska.

:: materiał video powiązany z koncertem

koncert - Dziewczyny w Szczecinie