ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 03.06.2016. Johnny Mastro & Mamas Boys @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 03.06.2016. Johnny Mastro & Mamas Boys @ Free Blues Club

01/06/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Sledgehammer Blues w Szczecinie…

Johnny Mastro & Mama's Boys - koncerty w SzczecinieKONCERT: Johnny Mastro & Mamas Boys
GDZIE: FREE BLUES CLUB. Powstańców Wlkp. 20. 70-110 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 3 czerwca 2016 (piątek), START GODZ. 21:00
WEJŚCIE OD GODZ. 19:00
BILETY: 35 zł (przedsprzedaż), 45 zł (w dniu koncertu)
do nabycia w klubie

Johnny Mastro & Mamas Boys grają szorstki Chicago Blues, przez co brzmienie tego zespołu jest wyjątkowe. Bez frazesów i bez kompromisów to główna maksyma zespołu.

Johnny mówi o swojej muzyce: „Sledgehammer Blues”. Johnny Mastro jest prawdziwym zwierzęciem scenicznym. Często gra na kolanach albo leżąc na scenie, gdzie z całych swoich sił dmie w harmonijkę. Brown na gitarze gra twardo i brudno. Jimmy i Mike stanowią solidny rytm na solidnym fundamencie.

Potężne, ciężkie i bluesowe! Ludzie mówią, że to natwardziej brzmiący zespół. Formacja, ze swoim oryginalnym, surowym brzmieniem, pochodzi z Nowego Orleanu. Johnny prowadzi zespół i wydał już 11 albumów, pojawił się na niezliczonej ilości festiwali, odbył ponad 30 europejskich tras, zagrał w filmie w 2013 roku oraz nagrywał w studio BBC w Londynie, Niemieckim Państwowym Radiu w Bremen I Belgijskim Państwowym Radiu w Brukseli.

JMMBs to mieszanka starego z nowym. Korzenna muzyka jest mocno wyczuwalna, jako że Johnny spędził 16 lat ucząc się w świątyni bluesa – „Babe’s & Ricky’s Inn” pod kierunkiem Laury Mae „Mamy” Gross. Nauczyła go, że liczy się tylko kolor blue i zachęciła by znalazł własne brzmienie. Nowe ujawnia się poprzez chłonięcie dźwięków ze współczesnej muzyki, którą lubi zespół.

Rezultaty są widoczne na każdym koncercie i każdej płycie, którą nagrywają „Mama’s Boys”.

:: materiał video powiązany z koncertem

Johnny Mastro & Mama's Boys - koncerty w Szczecinie