ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 03.08.2014. Lady Summer Jazz . Amfiteatr JAZZ café: Iza Zając @ Teatr Letni, Szczecin

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 03.08.2014. Lady Summer Jazz . Amfiteatr JAZZ café: Iza Zając @ Teatr Letni, Szczecin

27/07/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, amfiteatr, teatr letni, weekend, Park Kasprowicza, koncerty, Lady Summer Jazz, amfiteatr JAZZ café, w Szczecinie

Szczecin, amfiteatr, teatr letni, weekend, Park Kasprowicza, koncerty, Lady Summer Jazz, amfiteatr JAZZ café, w Szczeciniekoncert: Iza Zając
Gdzie: Teatr Letni/Amfiteatr. Szczecin
Kiedy: 3 sierpnia 2014 (niedziela), start godz. 17:00
Bilety: wstęp wolny

Amfiteatr Scena Jazz Café to realizowany już od trzech lat przez Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe projekt popularyzacji muzyki jazzowej i pokrewnej wśród mieszkańców Szczecina i turystów spacerujących alejkami największego szczecińskiego parku – Parku Kasprowicza.

W niedzielne, wakacyjne popołudnia pod zadaszeniem Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec w Szczecinie powstaje kameralna scena gdzie można posłuchać dobrej muzyki jazzowej i pokrewnej.

Całość ma przypominać atmosferę dawnych koncertów promenadowych, kiedy to w ramach niedzielnego wypoczynku oprócz przyjemności spaceru wśród pięknej parkowej zieleni można było również posłuchać przyjemnej, relaksującej muzyki.

IZA ZAJĄC – jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistek jazzowych…

 Edukację muzyczną rozpoczęła od nauki gry na fortepianie marząc o karierze pianistki. W szkole średniej zainteresowała się jednak wokalistyką jazzową i rozpoczęła studia w Akademii Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Jak sama przyznaje, swój styl jazzowy kształtowała pod wpływem Elli Fitzgerald, Sary Vaughan, Betty Carter i Dee Dee Bridgewater.

Już podczas studiów zdobywała wyróżnienia na festiwalach jazzowych (w 1984 roku) Old Jazz Meeting „Złota Tarka” w Warszawie oraz Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Występuje na koncertach i festiwalach: Jazz Festival Bratysława, Jazz Jamboree, Sopot Jazz Festiwal oraz wspomniany powyżej Old Jazz Meeting, jak również w klubach jazzowych. Nagrywa dla Polskiego Radia i Telewizji. W 1999 roku z okazji jubileuszu stulecia urodzin Duke’a Ellingtona nagrała wspólnie z zespołem instrumentalistów autorską płytę zatytułowaną Iza Sings Duke, do której aranżację wykonał pianista jazzowy Jarosław Małys. W 2001 roku płyta Piosenki dla Armstronga była nominowana do Fryderyka w kategorii Jazzowy Album Roku, zaś sama artystka w kategorii Jazzowy Muzyk Roku. Występuje również na deskach Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, gdzie gra główną rolę Grizabelli w musicalu Koty.

W swoim repertuarze ma również obszerny program z piosenkami z Kabaretu Starszych Panów w opracowaniu jazzowym. Dyskografia artystki obejmuje kilkanaście płyt autorskich oraz wiele nagrań umieszczonych na płytach innych wykonawców.

:: materiał video powiązany z koncertem