ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 03.08.2014. Letnie Koncerty Plenerowe – Jona Ardyn @ Zamek Książąt Pomorskich

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 03.08.2014. Letnie Koncerty Plenerowe – Jona Ardyn @ Zamek Książąt Pomorskich

28/07/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, Letnie Koncerty Plenerowe, Zamek Książąt Pomorskich, Jona Ardyn, koncert. muzyka, w Szczecinie

Szczecin, Letnie Koncerty Plenerowe, Zamek Książąt Pomorskich, Majtki Bosmana, koncert. muzyka, w SzczecinieZamkowe Letnie Koncerty Plenerowe 2014
Koncert:
 Jona Ardyn
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. Szczecin
duży dziedziniec
Kiedy: 3 sierpnia 2014 (niedziela), godz. 16:00
Bilety: wstęp wolny

W ramach Zamkowych Koncertów Plenerowych w niedzielę (03.08.2014) na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich wystąpi Jona Ardyn z zespołem.

JONA ARDYN (Joanna Maksymowicz) śpiewa, pisze teksty oraz muzykę do swoich piosenek, jak również gra na altówce w niemieckiej Preussisches Kammerorchester w Prenzlau.

Edukację muzyczną rozpoczęła w Łodzi, następnie wyjechała do Stanów Zjednoczonych na stypendium Instytutu H. Manciniego w Los Angeles, gdzie współpracowała z największymi kompozytorami muzyki jazzowej oraz filmowej. Kontynuowała studia w Oklahoma City, i tam także, jako jedyna Europejka, śpiewała w chórze gospel. Następnie objęła asystenturę w Konserwatorium Muzycznym w Kansas City. W 2009 roku Jona uzyskała dyplom magistra sztuki z wyróżnieniem, w Akademii Muzycznej w Poznaniu (Filia w Szczecinie). W tym samym roku otrzymała również Nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za najlepszy dyplom ukończenia studiów w dyscyplinach sztuk plastycznych i muzycznych.

Do swoich sukcesów artystycznych zalicza min.: główną rolę w chińskim musicalu „Red Star Over China” (premiera Pekin 2011), ćwierćfinał w konkursie o nagrodę Bursztynowego Słowika w 46 Sopot Festival, udział w Chińskiej Gali Muzycznej z Polską Orkiestrą Radiową (Teatr Polski, Warszawa, 2012) oraz… honorowe obywatelstwo Stanu Oklahoma za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Współpracowała min. z Isis Gee (konkurs Eurowizji w Belgradzie), z Tomerem Biranem, producentem muzycznym (muzyka do filmów m.in. „Seks w Wielkim Mieście”, „Rodzina Soprano”), z Blue Café, Raggattack, Varius Manx, Andrzejem Krzywym, Wojtkiem Olszakiem, Jamesem Newtonem Howardem, Januszem Józefowiczem, Januszem Stokłosą, Dianną Krall, Guntherem Schullerem, Adamem Makowiczem, Wojtkiem Pilichowskim, Markiem Kościkiewiczem, Łukaszem Lachem.

Jako wokalistka śpiewała z Preussisches Kammerorchester w Niemczech, Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie, Tjanjin Orkiestrą Symfoniczną w Chinach, Orkiestrą Kameralną Instytutu Henryego Manciniego w Los Angeles w USA, Youth Rock Symphony Orchestra w Łodzi.

Jona doskonale odnajduje się w wielu stylistykach muzycznych, i tak też jej muzyka. To mozaika wszystkich jej inspiracji oraz fascynacji, którym nadaje własną treść i sens. Nie można jej określić jednym słowem. Sama zainteresowana mówi o niej jako jono- americana-soul-pop-funk-folk-sweet-jazzy-ardyn-rocket style.

To połączenie wielu gatunków muzyki, który tworzy spójny „portret kobiecy”. Począwszy od lirycznych, kobiecych ballad, poprzez rytmiczne funky, folk, jazz, pop, kończąc na epickich festiwalowych piosenkach o miłości, którym nie można się oprzeć. Wokalistka ujmuje słuchacza energią sceniczną, humorem, naturalnością a przede wszystkim skromnością oraz dystansem do siebie i muzyki.

Piosenki inspirowane życiem i jak to w życiu, można doświadczyć wielu różnych emocji; miłości, radości, melancholii, żalu strachu, gniewu a nawet niechęci. Wszystko to wyśpiewane oraz zaaranżowane w nietuzinkowy zróżnicowany sposób.