ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 04.01.2014. Heniutki 62 – maraton muzyczny @ Dom Kultury Słowianin

26/12/2013 1 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, wydarzenia, Słowianin, koncert, w Szczecinie, Heniutki 62, Henryk Talaśka, koncerty w Szczecinie

Szczecin, koncerty, wydarzenia, Słowianin, koncert, w Szczecinie, Heniutki 62, Henryk Talaśka, koncerty w SzczecinieKoncert: Heniutki 62
zagrają: BLACK MEADOW, SEMI DRY, DRUMMATYKA, BREWERY SZEIN, SKY’A, THE JAMMOS, ROCKASTA, GODBITE, CURCUMA i AFTER BLUES.
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 4 stycznia 2014 (sobota), start godz. 19:00
Bilety: 10zł
+ zbiórka publiczna


Henryk Talaśka – „Człowiek, któremu nie przeszkadzała żadna muzyka” – mimo że nie był twórcą, a „jedynie” fanem stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci szczecińskiej sceny muzycznej.

Zmarł na serce w święta Bożego Narodzenia 2012.

Dom Kultury Słowianin chce pamiętać o swoim największym fanie i organizuje HENIUTKI 62.

Heniu kochał muzykę w całości, bez kastowych podziałów i stylistycznych szuflad. Tak samo fascynowały go koncerty klimatycznych wykonawców, jak i ostre brzmienia.

Żywioł i energia Henia sprawiała, że młodsi od niego fani muzyki na koncertach nie czuli różnicy wieku. Mamy nadzieję, że również na „Heniutkach 62” nie zabraknie klimatu i każdy znajdzie dla siebie odpowiednie dźwięki.

Podczas Heniutek 64 odbędzie się się maraton muzyczny, w którym  swój udział zapowiedziały takie zespoły jak: BLACK MEADOW, SEMI DRY, DRUMMATYKA, BREWERY SZEIN, SKY’A, THE JAMMOS, ROCKASTA, GODBITE, CURCUMA i AFTER BLUES.

W trakcie koncertu będzie organizowana zbiórka pieniężna, a zebrane fundusze organizatorzy przekażą w całości na zakup wiolonczeli dla utalentowanej siedmiolatki z Pyrzyc – Kingi Chmielewskiej.

W ubiegłym roku (4 stycznia 2013, w dniu Jego 61 urodzin) odbył się w „Słowianinie” bardzo spontaniczny koncert z udziałem wielu szczecińskich zespołów. Publiczność wówczas dopisała w nadkomplecie. Henia zapamiętało na pewno kilka generacji szczecinian.

Organizatorzy liczą, że w tym roku będzie podobnie.