ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 06.06.2014. Michel Sadanovsky – koncert gitarowy @ Muzeum Historii Szczecina

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 06.06.2014. Michel Sadanovsky – koncert gitarowy @ Muzeum Historii Szczecina

30/05/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, koncerty, koncert gitarowy, Michel Sadanovsky, Muzeum Historii Sczecina, wstęp wolny, weekend, w Szczecinie

Szczecin, koncerty, koncert gitarowy, Michel Sadanovsky, Muzeum Historii Sczecina, wstęp wolny, weekend, w SzczecinieKONCERT: Michel Sadanovsky
koncert gitarowy
GDZIE: Muzeum Historii Szczecina. Ratusz Staromiejski ul. Księcia Mściwoja II 8. Szczecin
KIEDY: 6 czerwca 2014 (piątek), START GODZ. 18:00
BILETY: wstęp wolny

Michel Sadanowsky – „wirtuoz gitary, charyzmatyczny i perfekcyjny”, to tylko niektóre opinie charakteryzującego tego artystę. Gitarzysta goszczący na wielu scenach muzycznych, w piątek 6 czerwca 2014 zagości w Szczecinie.

Drzwi do kariery otworzyło mu zdobycie pierwszego miejsce w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Paryżu. Od tego momentu Michel Sadanovsky nie schodzi z gitarowych scen świata.

Swoją grą uświetnia najważniejsze i największe festiwale, sam bardzo często zasiada w jury międzynarodowych konkursów gitarowych, jest inicjatorem i animatorem wielu przedsięwzięć muzycznych. Doskonale radzi sobie solo, jak i w zespołach. Był założycielem Trio de Guitares de Paris, z którym podróżował po całym świecie prezentując szeroki wachlarz utworów muzycznych od jazzu, poprzez muzykę klasyczną, na rytmach latynoamerykańskich skończywszy. W jego repertuarze usłyszymy interpretację utworów flamenco i niezapomnianych ballad Georgesa Brassensa.

Koncert odbędzie się w ramach Międzynarodowego Święta Muzyki. W przeciągu 32 lat hasło Fête de la Musique dotarło już na wszystkie kontynenty, przyczyniając się do propagowania różnorodności gatunków muzycznych. Święto narodziło się we Francji, a jego zamysłem było spontaniczne muzykowanie na ulicach całego kraju. My świętujemy z Michelem Sadanovskym!