ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 06.11.2014. Bilal @ Lulu Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 06.11.2014. Bilal @ Lulu Club

30/10/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, koncerty, Lulu club, kluby nocne, koncert, Bilal, w Szczecinie

Szczecin, koncerty, Lulu club, kluby nocne, koncert, Bilal, w SzczecinieKoncert: Bilal
Gdzie: Lulu Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 6 listopada 2014 (czwartek), start godz. 20:00
Bilety: 75zł (miejsca stojące), 100zł (miejsca siedzące)

Bilal to niewątpliwie jedna z największych gwiazd muzyki neo-soul.

Śpiewał z najsłynniejszymi postaciami czarnej muzyki – Beyonce, Jay Z, Erykah Badu, a oni zaliczają go do swojego grona.

W Szczecinie Bilal wystąpi w swoim najmocniejszym, sześcioosobowym składzie, obok wokalisty na scenie pojawią się: Conley Whitfield Jr. (bass), Steve McKie (perkusja), Corey Bernhard (instr. klawiszowe), Dai Miyazaki (gitara) oraz Micah Robinson (chórki).

Pochodzący z Filadelfii Bilal objawił się artystycznie na początku XXI wieku i od kilkunastu lat zachwyca nas swoim głosem. Po ukończeniu prestiżowej nowojorskiej akademii muzycznej The New School for Jazz and Contemporary Music, zadebiutował u boku Common’a na jego klasycznym krążku „Like Water For Chocolate”, a zaraz potem ugruntował swą pozycję wspólnym kawałkiem z Guru i J Dillą na albumie Jazzmatazz Vol.3.

Gdy przyszedł czas na solowy debiut, Bilal wsparli na m.in. sam Dilla i nie kto inny, jak Dr Dre. Nic dziwnego, że album Bilala „1st Born Second” stał się jednym z przełomowych albumów neo-soul’u.

Wydanie kolejnej płyty „Love For Sale” udaremnił przeciek do internetu, w wyniku którego wytwórnia wycofała się z kontraktu. Znakomity materiał dotarł jednak do fanów i do dziś zajmuje istotne miejsce w repertuarze artysty.

W przerwach między własnymi nagraniami, artysta współpracował i nagrywał m.in. z takimi sławami jak: Beyonce (album „Fighting Temptations”), Common (płyty „Like Water for Chocolate”, „Electric Circus”, „Be” oraz „Finding Forever”), Jay-Z (album „American Gangster”), Erykah Badu (płyty „New Amerykah Part One” oraz „New Amerykah Part Two”), Robert Glasper („All Matter”, „Black Radio”). Bilal współpracował również z Guru, Dr Dre, J Dillą, Talibem Kweli, Zap Mamą, The Roots.

W 2010 roku Bilal powrócił wspaniałym albumem „Airtight’s Revenge”, z którego utwór „Little One”, przyniósł mu drugą nominację do nagrody Grammy. Na kolejny krążek nie trzeba było już długo czekać – „Love Surreal” ujrzał światło dzienne wiosną 2013 roku. Wśród gości znalazł się między innymi genialny pianista Robert Glasper, z którym Bilal przyjaźni się i współpracuje od czasu wspólnych studiów. Album został powitany entuzjastycznie, zarówno przez fanów, jak i krytyków, debiutując na pierwszym miejscu najlepszych płyt R&B w zestawieniu iTunes.

 

:: materiał video powiązany z koncertem